Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Džiazas > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Eugenijus Kanevičius

Biografija

Eugenijus Kanevičius (g. 1959) - universalus kontrabosininkas, jo stilistinė amplitudė labai plati - nuo radikalaus free iki melodingo mainstream. Jo grojimas išsiskiria harmoniniu bei polifoniniu mąstymu, o kūryba linksta į savitą muzikos filosofiją, ypač ryškią jo sakraliniuose džiazo projektuose. Akustinio ir elektrinio bosų tembrinę paletę bosistas papildo elektroniniais priedais, taip pat gitara, trimitu, perkusiniais instrumentais bei balsu.

 

Eugenijus Kanevičius džiazą groja nuo 1988 metų. Nuo to laiko jis muzikavo bemaž su visais žymiausiais Lietuvos džiazo kūrėjais: Skirmantu Sasnausku, Dainiumi Pulausku, Tomu Kutavičiumi, Liudu Mockūnu, Janu Maksimovičiumi, Arkadijumi Gotesmanu, Petru Vyšniausku, Arvydu Jofe, Egidijumi Buožiu, Artūru Anusausku; grojo Vladimiro Tarasovo "Lithuanian Art Orchestra", Kauno bigbendo, "Vilnius Jazz Quartet" sudėtyje. Bosistas pasirodo ir solo bei duetuose. Pastaraisiais metais Eugenijus Kanevičius dažnai muzikuoja duetu su saksofonininku Vytautu Labučiu, groja su jaunais Lietuvos džiazo novatoriais ("Traffic Quartet"). Su įvairiais projektais bosistas dalyvavo džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje (tokiuose kaip "JazzBaltica", "Pori Jazz").


Eugenijus Kanevičius - ne tik Lietuvoje paklausus ansamblių narys. Jis nuolat muzikuoja su kitų šalių džiazo muzikantais, groja Estijos kolektyvuose: Raivo Tafenau grupėje, "Estonian Dream Big Band".


Kanevičius reiškiasi ir kaip kompozitorius - yra sukūręs dainų, giesmių ir instrumentinių pjesių, muzikos filmams bei teatrui.

 

© Jūratė Kučinskaitė

 


KOMPOZICIJOS

 

Muzika spektakliams "Baronas medyje", "Lakštingala", "Musių valdovas", "Merė Popins", "Laimingasis princas" (visi pastatyti Alytaus dramos teatre)

 

Muzika filmams "Saulėlydis Lietuvoje", "Skaruliai", "Tikros istorijos", "Iššūkis"

 

Instrumentinės pjesės (per 30)

Įžanga
Biografija
Diskografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).