Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Džiazas > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Vytautas Labutis

Biografija

Vytautas Labutis (g. 1960) - viena ryškiausių Lietuvos džiazo asmenybių. Lankstus muzikantas, grojantis ir laisvas improvizacijas, ir sukomponuotas struktūras, pajėgus ir kamerinėse sudėtyse, ir dideliuose ansambliuose, valdantis įvairius stilius. Savitas improvizatorius multiinstrumentininkas, grojantis saksofonais, klarnetais, klavišiniais (neretai daugiau nei vienu instrumentu tuo pačiu metu), savą instrumentarijų papildantis instrumentiškai traktuojamu vokalu. Jis - vienas užimčiausių Lietuvos džiazo muzikų, iškilus grupių lyderis, nuolat tampantis savotiška Lietuvos džiazo įvykių ašimi.

 

Džiazo scenoje Vytautas Labutis debiutavo 1982 m. su legendiniu Petro Vyšniausko kvartetu (1982-1988), taip pat grojo savo mokytojo Vladimiro Čekasino bigbende, nuo 1987 m. - kvartete. 1988 m. iširus Petro Vyšniausko kvartetui, su likusiais jo nariais suformavo trio. Nuo to laiko nuolat buria grupes: vadovavo kvartetui, nuo 1995 m. - kvinteto "Džiazo nublokšti" bendralyderis, 1997 m. subūrė oktetą, su kuriuo 1998 m. įrašė pirmą autorinį albumą "Terra Vandetuja", 2002 m. su jaunaisiais džiazo muzikantais subūrė projektą "Orkestretto".


Vytautas Labutis grojo kone su visais Lietuvos džiazo muzikantais, yra "Lithuanian Jazz Trio", "Vilnius Jazz Quartet", Dainiaus Pulausko seksteto (nuo 1998 m.), Leonido Šinkarenko "Jazz 4", Vladimiro Tarasovo "Lithuanian Art Orchestra", "Lithuanian Young Composers Orchestra" narys. Vytautas Labutis muzikuoja ir tarptautiniuose projektuose: "JazzBaltica Ensemble" (vadovai David Murray, Niels Pedersen, Maria Schneider, Django Bates ir kt.), "Octet Ost III", "East-West Vapirov Project", "New European Saxophone Quartet", "Moscow Composers Orchestra".


Su įvairiais kolektyvais saksofonininkas grojo daugelyje Europos scenų, Azijoje (džiazo festivaliuose Kinijoje bei Indijoje), Australijoje, JAV ("Ford Montreux Jazz Festival" Detroite). Už nuopelnus Lietuvos džiazui 1996 m. jis įvertintas Birštono džiazo festivalio Grand Prix.


Pastaruoju metu Vytautas Labutis daugiausia groja su "Lithuanian Jazz Trio", 2004 m. pelniusiu Lietuvos instituto apdovanojimą "LT tapatybė" už Lietuvos džiazo populiarinimą - su juo pasirodė Genujos džiazo festivalyje "Jazz Expo" Italijoje (2004), Tarptautinėje muzikos mugėje MIDEM Kanuose, Prancūzijoje (2005), - taip pat su "Vilnius Jazz Quartet", Dainiaus Pulausko grupe bei duetu su kontrabosininku Eugenijumi Kanevičiumi.


Be džiazo Vytautas Labutis atlieka šiuolaikinę akademinę muziką, dalyvauja performansuose, groja su indų muzikos ansambliu "Svara", komponuoja kinui ir teatrui, dirba savo įkurtoje įrašų studijoje "Saxabassa Records".

 

© Jūratė Kučinskaitė

Įžanga
Biografija
Diskografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).