Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Džiazas > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Juozas Milašius

Biografija

Turbūt nė vienas Lietuvos džiazo muzikantas savo muzika nekėlė tiek aistringų diskusijų kaip eksperimentatorius Juozas Milašius (g. 1968). Gitaristas, kompozitorius ir įvairių performansų autorius, pagarsėjęs kaip bekompromisiškiausias Lietuvos džiazmenas, išbandė ir totalųjį free, ir triukšmo galimybes, ir alternatyvius garso išgavimo būdus, taip provokuodamas tiek beatodairiškas simpatijas, tiek kategorišką opoziciją.

 

Džiazo scenoje pasirodęs 1986 m. su Petro Vyšniausko kvartetu, Juozas Milašius dalyvavo Vladimiro Čekasino, Vytauto Labučio, Vladimiro Tarasovo, Tomo Kutavičiaus ir kituose ansambliuose, muzikavo su Daliumi Naujokaičiu, Skirmantu Sasnausku, Eugenijumi Kanevičiumi, Arkadijumi Gotesmanu, taip pat su Jimu Menesesu, Martinu Schützu, Hansu Kochu, Fredy Studeriu, Sainkho Namchilak, Nedu Rothenbergu, Lindsay Cooperiu, Jimmy Owensu, Jonu Meku, Droru Feileriu, Lucu Houtkampu, Saadet Türköz, ZU.

 

Gitaros pavergtas, šio instrumento galimybes Juozas Milašius išbandė grodamas solo ir įvairiuose projektuose su garsiais improvizacinės muzikos kūrėjais, suburdamas gitarų ansamblius "Gitarmanija" (1989) bei "Auksinės gitaros" (1998).

 

Pastaraisiais metais savo instrumentarijų papildęs kompiuteriais, jis groja su eksperimentinės elektroninės muzikos kūrėjais, tarp jų - Kouhei Matsunaga (Japonija); muzikuoja su "Milašius Power Trio". Yra pasirodęs daugelyje Europos džiazo bei šiuolaikinės muzikos ir meno festivalių: Jazz Jamboree (1987, Varšuva), Leipziger Jazztage (1991), Jazz Across the Borders (1991, Berlynas), Ars Baltica Prolog (1992, Berlynas), Willisau Jazz Festival (1993, Šveicarija), International Festival of Music Lucerne (1993, Šveicarija), JazzBaltica (1993, Salzau, Vokietija), Artacts (2003, Tirolis, Austrija), SKIF (2005, Sankt Peterburgas) ir kt.

 

Juozas Milašius sukūrė muziką filmams "Rojuje irgi sninga" (1994) ir "Kelionė į naktį" (2003). 1994 m. su Valdu Pranuliu ir Daliumi Naujokaičiu pastatė spektaklį pagal Kobo Abės romaną "Moteris smėlynuose", kuriame pats vaidino.

 

© Jūratė Kučinskaitė

Įžanga
Biografija
Diskografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).