Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Džiazas > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Andrej Polevikov

Biografija

Andrejus Polevikovas (g.1980) mokėsi Karoliniškių muzikos mokykloje, Vilniaus konservatorijoje, 2008 m. magistro laipsniu baigė LMTA (E.Buožio klasę).

 

Džiazo muzika susidomėjo būdamas penkiolikos ir jau po poros metų debiutavo šalies džiazo scenose. Per dešimtmetį jo sceninė karjera užaugo nuo akompanuojančio klavišininko bliuzo ansambliuose iki solo pasirodymų bei džiazo projektų sumanytojo ir lyderio.

 

Dėl gilaus tradicijų išmanymo Andrejus Polevikovas tapo geidžiamu akompaniatoriumi ankstyvųjų džiazo žanrų grupėse. Nuo 1999 jis muzikuoja su grupe „Bluesmakers“, kaip šios grupės klavišininkas grojo Lenkijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje Švedijoje, o taip pat akompanavo garsiems JAV bliuzo muzikantams James Lawson, Gary Lowell, King Lion, Albert Johnson. Jis taip pat grojo su grupėmis „Green Bridge Band”, „Road Band”, dalyvavo gospelų choro „Sounds in G” projektuose.

 

Meistriškas pritarimas džiazo vokalistėms Daivai Starinskaitei (“Glorious Gershwin”), Kristinai Žaldokaitei („Ella Fitzgerald Tunes“), Giedrei Kilčiauskienei (“Blue in Bossa”) Nedai (su „Blues Makers“) pelnė klavišininkui skoningo ir jautraus akompaniatoriaus reputaciją. Ją muzikantas patvirtino 2008 kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pritardamas operos solistu Andre Bocelli. .

 

Nuo 1999 Andrejus Polevikovas dalyvauja įvairiuose konkursuose, tapo tarptautinio pianistų konkurso „Jazz improvizacija“ (Lietuvoje) laureatu (2007 - II vieta, 2009 - I vieta).

 

Nuo 2008-ųjų Andrejus Polevikovas pasirodo kaip lyderis su savo kvartetu, o taip pat su folk-jazz projektu „Rutata band" (suburtu drauge su etnomuzikologe ir dainininke Irena Višnevska), jis yra ir projektų „“Boyz Meet Jamiroquai“ ir „Jam in the box“ vienas iš iniciatorių.
Su įvairias kolektyvais Andrejus Polevikovas dalyvavo džiazo festivaliuose šalyje bei užsienyje (tarp jų - Miunsterio, Alanijos, Liuksemburgo džiazo festivaliuose).

 

Greta sceninės veiklos Andrejus Polevikovas komponuoja ir aranžuoja. Jis taip pat dirba pedagoginį darbą Vilniaus kolegijoje.

Jūratė Kučinskaitė

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).