Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Džiazas > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Danielius Praspaliauskis

Biografija

Danielius Praspaliauskis (g. 1970) - universalus saksofonininkas, šalia įvairių stilių džiazo grojantis ir šiuolaikinę akademinę muziką, eksperimentuojantis su įvairios etninės muzikos elementais (sudėtingais Balkanų tautų ritmais ir pan.).

 

Danielius Praspaliauskis mokėsi Plungės vaikų muzikos mokykloje, St. Šimkaus konservatorijoje Klaipėdoje. 1991 m. atvykęs studijuoti į Vilnių, pradėjo aktyviai reikštis Lietuvos džiazo scenose. 1995 m. baigęs Lietuvos muzikos akademiją (Petro Vyšniausko saksofono klasę), muzikuoja ir svetur: su Anatolijaus Vapirovo bigbendu pasirodė "Varna Jazz" festivalyje (Bulgarija), su savo kvintetu - "Jazz in Marciac" festivalyje (Prancūzija). Jis taip pat grojo EBU (Europos transliuotojų sąjungos) bigbende, Europos jaunimo bigbende (European Jazz Youth Orchestra) bei su Lietuvos orkestrais: LRT, Kauno bigbendais, Vladimiro Tarasovo "Lithuanian Art Orchestra". Su įvairiais kolektyvais gastroliavo daugelyje Europos šalių.


1994 m. Danielius Praspaliauskis debiutavo kaip lyderis su savo kvartetu; nuo to laiko jis buria įvairius ansamblius, jiems komponuoja, vadovauja diksilendui. Drauge su nuolatiniu kūrybiniu bendražygiu Arūnu Šlaustu subūrė kvintetą "Contra Jazz", plėtojantį džiazo ir akademinės muzikos jungtis.


Saksofonininkas bendradarbiauja su kompozitoriumi Linu Rimša, dalyvavo jo projektuose "Opera in da House", "Standartinis gyvenimas", "Guerilla Jazz.lt". Danieliaus Praspaliauskio saksofonas neretai palydi pop muzikantų pasirodymus bei skamba jų albumuose. 2004-2005 m. sezoną jo ansamblis buvo nuolatinis TV laidos "Šeštadienio šou" dalyvis.


Danielius Praspaliauskis turi svarią akademinės muzikos atlikėjo patirtį: grojo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Vilniaus styginių kvartetu, ansambliu "Ex tempore"; įrašė šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių, nuolat dalyvauja šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje (tarp jų - "Warsaw Autumn" Lenkijoje, "Caravan" Mongolijoje).


Pastaruoju metu Danielius Praspaliauskis groja su kvintetu "Contra Jazz", yra LRT bigbendo solistas. Šalia koncertinės užsiima ir pedagogine veikla - dėsto Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.

 

© Jūratė Kučinskaitė

Įžanga
Biografija
Diskografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).