Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Džiazas > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Dainius Pulauskas

Biografija

Dainius Pulauskas (g. 1960) - vienas iškiliausių Lietuvos džiazo kūrėjų, meistriškas pianistas, klavišininkas, išskirtinis lyderis bei savitas kompozitorius. Būtent jo originalios kompozicijos tapo jo vadovaujamų kolektyvų sėkmės garantu. Jose elektroniniais ir akustiniais instrumentais kuriamos iškalbingos muzikinės erdvės, nuspalvintos šiaurietišku santūrumu ir romantizmu.

 

„Pianistas D.Pulauskas yra neabejotinai vienas įdomiausių Europos „fusion“ džiazo kompozitorių, - rašė kritikas Jan Patterson „Allaboutjazz.com“ tinklapyje. – Jo apgalvotos improvizacijos plaukia natūraliai, prikaustydamos dėmesį kaip įdomios istorijos. Jis sugeba pakreipti muziką netikėta linkme ir gerai žino savo ansamblio privalumus, suteikdamas daug erdvės pasireikšti partneriams. D.Pulausko unikalus sekstetas savo muzika užsitikrina išskirtinę vietą progresyvaus Europos „fusion“ džiazo scenoje“.

 

"Pulauskas su kolegomis kuria geriausią, koks tik gali būti, fusion. Jų muzikinės išraiškos įvairovė svaiginanti. Tai nutrūktgalviškų svingavimų ir ritmų kūlvirsčiai, ir... pats tikriausias, nėmaž nepagražintas džiazas. Akivaizdu, kad grupės vadovas bei pianistas Pulauskas ir jo draugai yra puikūs aranžuotojai; jų kruopščiai apgalvotose aranžuotėse visada lieka vietos improvizacijoms. (...) Jau seniai buvau girdėjęs tokius talentingus džiazo meistrus", - taip Dainių Pulauską ir jo kolektyvą apibūdina Švedijos kritikas Bo Levender.

 

Dainius Pulauskas gimė Vievyje, ten vaikų muzikos mokykloje mokėsi groti fortepijonu ir smuiku, baigė fortepijono specialybę Vilniaus konservatorijoje ir Lietuvos muzikos akademijoje. Dar studijuodamas, 1980 m. tapo Fortepijoninės improvizacijos konkurso nugalėtoju. Nuo 1981 m. grojo "Oktavos" orkestre, su kuriuo koncertavo daugelyje pasaulio šalių. ten dirbdamas pradėjo komponuoti ir aranžuoti. Džiazo scenoje pasirodė 1990 m. su Skirmanto Sasnausko džiazo kvartetu, nuo to laiko grojo su daugeliu Lietuvos bei užsienio džiazo muzikantų. Jis taip pat rengia solines programas, yra išleidęs solo albumą "Moods" (2000), grojo tarptautiniuose džiazo pianistų festivaliuose ("Piano Stars Festival Liepaja" Latvijoje 1991 m., tarptautiniame džiazo pianistų festivalyje Prahoje 2001 m.).D.Pulauskas muzikuoja su voltorniniku Arkadijum Šilkloperiu, trimitininku Valerijumi Ramoška, folkloro dainininke Veronika Povilioniene, yra LRT grupės narys. 2008 m. D. Pulauskas buvo pakviestas atstovauti Lietuvą  „Baltic Jazz Trio“ , kuriame groja žymiausi džiazo muzikantai iš trijų Baltijos šalių ,- Maris Briežkalns iš Latvijos  bei Toivo Unt iš Estijos.

 

Nuo 1995 m. Dainius Pulauskas vadovauja ir komponuoja savo kolektyvui, - Dainius Pulauskas Group. Per savo gyvavimo metus D.P.G. dalyvavo daugelyje prestižinių Europos, Azijos, Afrikos ir Amerikos džiazo festivalių.

 

Dainiaus Pulausko veiklą lydi virtinė apdovanojimų: 1998 m. - "Bravo" apdovanojimas geriausiam Lietuvos džiazo muzikantui (pirmas ir vienintelis teiktas džiazo muzikos atstovui), 1999 m. - tarptautinio "Yesterday Pärnu" konkurso (Estija) Grand Prix už geriausią Johno Lennono ir Paulo McCartney dainos "Yesterday" aranžuotę, 2000 m. - Birštono džiazo festivalio Grand Prix; 2001 m. su savo sekstetu Dainius Pulauskas buvo įvertintas Lietuvos muzikų sąjungos "Auksiniu disku", 2004 m. pelnė Lietuvos instituto apdovanojimą "LT tapatybė" už Lietuvos džiazo populiarinimą. Už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai 2010 m. festivalis  „Vilnius Jazz“ apdovanojo Dainių Pulauską specialiu prizu.

 

© Jūratė Kučinskaitė

 

Apie Dainiaus Pulausko grupę

Įžanga
Biografija
Diskografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).