Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Džiazas > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Saulius Šiaučiulis

Biografija

Džiazo pianistas ir pedagogas Saulius Šiaučiulis (g. 1951) - mainstream žinovas, vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje.

Mokėsi M. K. Čiurlionio menų mokykloje, 1974 m. baigė klasikinį fortepijoną Lietuvos muzikos akademijoje (prof. Mariam Azizbekovos klasėje). Baigęs studijas grįžo į gimtąją Klaipėdą ir įsitraukė į jos muzikinį gyvenimą. Nuo 1970 m. aktyviai reiškiasi kaip džiazo pianistas. 1970-1985 m. vadovavo Klaipėdos džiazo kvartetui, vėliau savo vardo ansambliui, nuo 1980 m. grojo su Klaipėdos konservatorijos diksilendu ir bigbendu, 1985-1994 m. - duetu su klarnetininku Pranu Narušiu. Yra muzikavęs su Vladimiru Čekasinu, Vytautu Pilibavičiumi, Vytautu Labučiu, Janu Maksimovičiumi, Tomu Botyriumi, Arvydu Jofe, Arkadijumi Šilkloperiu, Jiggsu Whighamu ir kitais. Pastaruoju metu Saulius Šiaučiulis nuolat muzikuoja su Kauno bigbendu, bendradarbiauja su saksofonininku Petru Vyšniausku, dainininku Steponu Januška. Pianistas taip pat pasirodo su akademinės muzikos atlikėjais: choru "Aukuras", Lietuvos nacionalinės filharmonijos styginių kvintetu, Kauno styginių kvartetu, Kauno kameriniu orkestru ir kt. Su įvairiais kolektyvais koncertavo Lietuvoje ir Europoje.

Saulius Šiaučiulis - gerai žinomas pedagogas. Nuo 1973 m. dėsto Klaipėdos universitete (anksčiau - Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetai; nuo 2002 m. docentas), nuo 1997 m. - Eduardo Balsio menų gimnazijoje, 1997-2001 m. dėstė Stasio Šimkaus konservatorijoje. Yra išleidęs mokomosios literatūros: "Džiazo temos improvizavimo studijoms" (I d. 1999, II d. 2003, su CD).

Reiškiasi kaip kompozitorius - yra sukūręs džiazo kompozicijų, muziką Klaipėdos dramos teatro spektakliams "Kruvinos vestuvės", "Pasaulio gaisras", "Viskas apie moteris" ir kt., kuria muziką vaikams (dainas, muziką spektakliams), yra ir Klaipėdos pilies teatro spektaklių aktorius. 1976-1985 m. dirbo Klaipėdos dramos teatro muzikinės dalies vedėju.

 

© Jūratė Kučinskaitė

Įžanga
Biografija
Diskografija
Nuotraukos
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).