Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Džiazas > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Arūnas Šlaustas

Biografija

Arūno Šlausto (g. 1953) kūryboje tyrinėjamos džiazo ir akademinės muzikos jungčių galimybės, jo kūrybinius impulsus ir savitą kompozicijų plėtojimo būdą inspiruoja senoji muzika.

 

Pianistas gerai žinomas ne tik kaip džiazo, bet ir kaip akademinės muzikos atlikėjas. Baigęs klasikinį fortepijoną Lietuvos muzikos akademijoje, jis tapo Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso laureatu, surengė ne vieną rečitalį, koncertavo su Lietuvos kameriniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais. Jis - šiuolaikinės muzikos ansamblio "Ex tempore" narys ir vienas įkūrėjų. Kaip solistas ir ansamblių narys yra atlikęs nemažai šiuolaikinių kompozitorių kūrinių premjerų, dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose "Varšuvos ruduo", "Gaida", "Jauna muzika", "Marių klavyrai" ir kituose.


1987 m. šalia akademinės muzikos pradėjo groti ir džiazą. Pirmiausia - Vladimiro Čekasino vadovaujamame Lietuvos muzikos akademijos bigbende, vėliau Arnoldo Gurinavičiaus kvartete, "New Lithuanian Trio", Danieliaus Praspaliauskio kvartete ir diksilende. Nuo 1991 m. Šlaustas pradeda reikštis kaip bendralyderis. Su nuolatiniu kūrybiniu bendražygiu saksofonininku Danieliumi Praspaliauskiu subūrė kvintetą "Contra Jazz". Pianistas taip pat groja solo, muzikuoja su liaudies muzikos grupėmis, nuolat dalyvauja džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.


Arūnas Šlaustas - savitas kompozitorius, nuolat grįžtantis prie klasikinės muzikos versmės ir tai teigiantis ne tik išraiškos priemonėmis, bet neretai ir kūrinių pavadinimais: "Eklektiškasis bolero", "Čakona", "Alemanda", "Pavana".


Arūnas Šlaustas dėsto Vilniaus konservatorijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

 

© Jūratė Kučinskaitė

Įžanga
Biografija
Diskografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).