Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Džiazas > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Leonid Šinkarenko


Viena kertinių Lietuvos džiazo figūrų – bosistas, kompozitorius, grupių lyderis. Žinomas kaip akustinio ir elektrinio boso virtuozas, jis išsiskiria jausmingumu ir melodingumu; jo rankose bosas tampa ir jautriu ritminiu pagrindu, puikiu kitų grupės instrumentų pašnekovu, ir vedliu, pasakotoju bei lyriniu herojumi. Kaip kompozitorius, jis išsiskiria iliustratyvumu ir romantiškumu, yra ypač pagarsėjęs savo įsimintinomis baladėmis. Džiazo scenoje debiutavęs 1981 metais su savo mokytojo Vladimiro Čekasino kvartetu, nuo to laiko Šinkarenko grojo su daugybe įvairios krypties muzikantų. 1997 m. debiutavo kaip lyderis su "Leonid Šinkarenko Jazz 4", tapusiu pagrindu būsimoms jo grupėms – "Jazz 5", "Jazz 7", atliekančioms originalias lyderio kompozicijas. Pastaruoju metu bosistas muzikuoja su savo ansambliais bei groja su Lithuanian Jazz Trio, Dainiaus Pulausko grupe. Šalia koncertinės užsiima pedagogine veikla bei rengia Nidos džiazo festivalį.

Jūratė Kučinskaitė

 


Interneto svetainė:
www.jazztrio.lt
Įžanga
Biografija
Diskografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
Pavyzdžiai

Homenaje a Vitas Gerulaitis en jazz - After You Are Gone (856.33 kb)
to be continued... - Don't Care (937.96 kb)
Leonid Shinkarenko & Lithuanian Jazz Trio
Leonid Shinkarenko. Quasimodo (fragm.), Birštono džiazo festivalis 2006

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).