Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Senoji estrada > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai

Mūsų adresas

Antanas Dvarionas


Garsios lietuvių muzikų Dvarionų šeimos atstovas, vyresnysis Balio Dvariono brolis Antanas Dvarionas (1899-1950) tarpukario Lietuvoje aktyviai propagavo tuomet negausius lietuvių autorių kūrinius mažajai scenai. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą baigė Sankt Peterburgo komercijos mokyklą, studijavo Kalnų inžinerijos institute. Mokėsi vokalo Sankt Peterburgo, vėliau Leipcigo konservatorijose. Dvejus metus dainavo Liepojos operos teatre. 1920 m. atvažiavo į Kauną ir dirbo Valstybės teatro operos orkestre, dainavo chore, atlikdavo ir nedidelius vaidmenis.  Susidomėjęs mažąja scena, pasitraukė iš teatro ir netrukus tapo vienu populiariausių šio žanro artistų. Ketvirtojo dešimtmečio viduryje suorganizavo džiazo orkestrą ir pats jame grojo; dainavo „Metropolio“ ir „Versalio“ restoranuose. Kurį laiką vadovavo Kauno „Varjetė“ teatrui, dalyvavo jo programose.

Rūta Skudienė


Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Pavyzdžiai

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).