Jau 11 metų “G&G Sindikatas” yra vieni svarbiausių Lietuvos hiphopo scenos dalyvių. Pačioje pradžioje grupę sudarė tik du MC (Svaras ir Giga), kurių tekstams muziką kūrė žymus lietuviškas elektroninės muzikos projektas “Exem”. Duetas kartais pasirodydavo gyvai ir radijo eteryje. Bendras “G&G” takelis su legendine pankroko grupe “Turboreanimacija” net pasiekė pirmą vietą vienos tuo metu populiarios radijo stoties populiariausių dainų sąraše.
1997-aisiais didžioji hiphopo banga Lietuvoje atslūgo. MC Giga paliko grupę, pasirinkęs karjerą kitoje sferoje, o Svaras tęsė darbą su naujais kūriniais. 1998-aisiais metais jis susipažino su prodiuseriu Donciavu, kuris dirbo nedidelėje nepriklausomoje garso įrašų studijoje “Porno Sound” ir ilgainiui pradėjo kurti muziką Svaro tekstams. Toje pačioje studijoje ties savo hiphopo projektu “Afro” dirbo Kastetas, buvęs pankroko grupės būgnininkas, kurio balsas vėliau skambėjo keliuose Svaro kūriniuose. Prie kelių takelių savo balsu prisidėjo ir MC Pushaz, tuo metu buvęs žinomos hiphopo grupės “Zenitas” narys.
Svaras ieškojo diskžokėjo, kuris galėtų paįvairinti gyvus “G&G Sindikato” pasirodymus patefoniniais efektais. Greit jis susipažino su DJ Mamania, kuris nuo tol tapo neatsiejamas grupės narys. Neužilgo pirmasis oficialus “G&G Sindikato” albumas buvo paruoštas leidimui. Pavadintas “Tavo sielos vagiz”, jis buvo išleistas nepriklausomos įrašų kompanijos “Guru Records” ir pasirodė parduotuvėse prieš 1999-tųjų Kalėdas. 500 šimtų vienetų tiražas buvo išpirktas žaibiškai.
Po pusantrų metų “G&G” pasirašė kontraktą su “Bomba”. 2001-ųjų birželį buvo išleistas antras grupės albumas pavadinimu “Gatvės lyga”. Užteko vos mėnesio, kad jis taptų auksiniu, pasiekęs 10000 parduotų kopijų kartelę. Tuo pat metu prie grupės prisijungė MC Pushaz. Po metų “G&G Sindikato” buvo jau penki nariai.
Tais pačiais metais “G&G Sindikatas” pelnė “Radiocentro” ir “Bravo” apdovanojimus “Geriausio debiuto” nominacijoje. Iškart po to pasirodė trečias albumas - “Betono sakmės”, kuris auksinio statusą pasiekė net greičiau, nei antrasis. 2002-ųjų spalį “G&G” pradėjo savo pirmąjį turą po Lietuvą, kurio metu surengė 20 koncertų įvairiuose miestuose.
2002-aisiais metais “G&G Sindikatas” pradėjo dalyvauti įvairesniuose, labiau tarpžanriniuose projektuose. Žinomas kompozitorius Linas Rimša pasiūlė jiems sudalyvauti dviejuose savo projektuose: “Opera in da House” ir “Guerilla Jazz.lt”, prie kurio prisidėjo ir Lietuvos džiazo žvaigždės. Džiazą ir hiphopą drąsiai derinantis projektas buvo įtrauktas į tarptautinio džiazo festivalio “Kaunas Jazz 2003” programą.
2003 pagaliau išsipildė “G&G Sindikato” ilgametė svajonė: grupė surengė savo koncertus užsienyje. Pasirodymai Rygoje, Taline ir Vroclave atnešė grupei naujų įspūdžių ir patirties.
Šiuo metu “G&G Sindikatas” dirba ties nauju albumu. Išleistas DVD diskas su geriausiais “G&G” gyvais pasirodymais, o tuo metu Mamania ir Svaras, padedami DJ Mantini, veda reguliarias “Gatvės lygos” radijo laidas, neseniai sugrįžusias į eterį.
|
|