Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Pop / Rock / Urban > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Andrius Mamontovas

Biografija

Andrius Mamontovas, gim. 1967.08.23 Vilniuje. Mokėsi Vilniaus 18-oje vid. mokykloje, Vilniaus Technikos Universitete (statybos ekonomika) bei Vilniaus Universitete (žurnalistika).


1983-iais kartu su Arnoldu Lukošium bei kitais klasės draugais (Algiu Kriščiūnu ir Dariumi Tarasevičiumi) įkūrė grupę FOJĖ. Grupė gyvavo iki 1997 metu gegužės 17 d., kai paskutinio koncerto Vilniaus Vingio parke metu surinko iki šiol rekordinę Lietuvoje 60 000 žmonių auditoriją. FOJĖ išleido 14 albumų (iskaitant koncertinius, remiksų ir geriausių dainų rinkinius).

 

Nuo 1997-ųjų Andrius Mamontovas pradėjo solinę karjerą. Iki šiol yra išleidęs 10 solinių albumų ir vieną dainų klipų rinkinį "TV Dainos" (DVD). Koncertavo Lietuvoje, Latvijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Prancuzijoje, Italijoje, Anglijoje, JAV, Kanadoje.


Įskaitant apdovanojimus, gautus su grupe FOJĖ, 15 kartų kilo į sceną atsiimti prestižinio BRAVO apdovanojimo už geriausią metų grupę, atlikeją, albumą, dainą, prodiuserį bei metų renginį. Ne mažiau kartų panašiose nominacijose atsiėmė radijo stoties Radiocentras apdovanojimus.

 

1997 metais sukūrė pagrindinį vaidmenį režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklyje "Hamletas" už kurį buvo apdovanotas specialiuoju prizu, Boriso Dauguviečio "Auksiniu auskaru". 2002 metais Andrius Mamontovas parašė muziką Nekrošiaus režisuotam spektakliui "Ivanov", kuris buvo pastatytas Romos (Italija) teatre "Teatro Argentina".


2004 metais Andrius sukūrė muziką ir suvaidino pagrindinį vaidmenį miuzikle "Tadas Blinda".


Yra išleidęs dainų tekstų ir poezijos rinkinius "Žodžiai į tylą" (1990), "Grafomanija-95" (1995), bei klausimų knygutę-akibrokštą žurnalistams "107 Klausimai, kurių pasigenda Lietuvos muzikantai interviu metu" (1996).


Mamontovas yra prodiusavęs grupių Sel, G&G Sindikatas, Naktinės Personos, Už Tėvynę, Pompa, atlikėjų Valdo Slabados, SSG, Sati, Violetos Riaubiškytės, Žas, Jurgos (Šeduikytės), Tomo Augulio pirmuosius įrašus bei/ir albumus. Dainavo ir ivairiais instrumentais grojo grupių Siela, Ghostorm, Skamp, Lemon Joy ir Biplan albumuose. Yra parašęs dainų įvairiems Lietuvos atlikėjams.


2006 metais Andrius Mamontovas išleido du albumus: "Saldi.Juoda.Naktis" ir "Tyla";  dalyvavo kasmetiniame Eurovizijos dainu festivalyje Atėnuose, kuriame su grupe LT United iškovojo Lietuvai 6 vietą.

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).