ROJAUS TŪZAI tai:
Povilas Meškėla (vokalas)
Tomas Varnagiris (solo gitara)
Andrius Daugirdas (boso gitara)
Salvijus Žeimys (mušamieji, perkusija)
PRADŽIA
1986 m. Povilas Meškėla savo karjerą pradėjo sunkiojo roko grupėje KATEDRA, o 1990 m. kartu su Romu Rainiu, Rolandu Buidovu ir Neglendu Peciulka įkūrė grupę ROJAUS TŪZAI. Vėliau grupės nariai keitėsi, tačiau visi muzikantai buvo aukšto lygio profesionalai – Loreta Motūzaitė, Robertas Griškevičius, Linas Būda, Lolo, Dmitrij Zaborskij ir dar daugelis kitų talentingų asmenybių.
Pirmasis Rojaus Tūzų pasirodymas įvyko festivalyje “Sopot ‘92” Lenkijoje, o 1993 m. buvo išleistas pirmasis grupės studijoje įrašytas albumas “Vodk’N’Roll”. 1994 m. Rojaus Tūzai dalyvavo Ventspilio (Latvija) roko festivalyje, kuriame grupė pelnė Grand Prix, “Liepajas Dzintars” festivalyje, taip pat lietuviškame gyvo garso festivalyje “Muzikinis viešbutis”. 1995 m. prie grupės prisijungė iš Sevastopolio (Rusija) atvykęs gitaristas Dmitrij Zaborskij, anksčiau grojęs grupėje „Zaborland“. 1996 m. grupė dalyvavo didžiausiame Lietuvos jaunimo muzikos renginyje “Roko Maršas” ir netrukus pasaulio šviesą išvydo antrasis studijoje įrašytas albumas “Tikras Garsas”.
Tais pačiais metais Povilas Meškėla sukurė pagrindinį vaidmenį (Romeo) režisieriaus Eimunto Nekrošiaus ir kompozitoriaus Kęstučio Antanėlio roko operoje “Meilė ir mirtis Veronoje”, spektaklis buvo parodytas tarptautinių teatro festivalių scenose Lenkijoje ir Vokietijoje. 1997 m. Povilas sukūrė Pero Giunto vaidmenį Kęstučio Antanėlio ir Arūno Navako roko operoje “Peras Giuntas” bei buvo apdovanotas “Bravo-96” statulėle (Geriausias Metų Vokalistas).
1999 m. buvo išleistas grupės singlas “Drugys”. Tais pačiais metais Povilas dalyvavo Naujametiniuose koncertuose su Lietuvos operos Primadona Irena Milkevičiūte bei Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, dirigavo Gintaras Rinkevičius.
DABARTIS
2000 m. susiformavo dabartinė grupės sudėtis. Prie Povilo Meškėlos prisijungė vienas geriausių bosistų Lietuvoje Andrius Daugirdas ir du kūrybingi bei perspektyvūs muzikantai – Tomas Varnagiris (gitara) ir Salvijus Žeimys (mušamieji).
Rojaus Tūzai dalyvavo beveik visuose geriausiuose muzikiniuose projektuose Lietuvoje: “Pasaulinės klasikos metamorfozės” (1999), “Roko klasikos metamorfozės” (2000), “Meilės klasikos metamorfozės” (2002), “Snieguolė ir septyni nykštukai” (2002), “Klasikos diversijos” (2003), miuzikle “Velnio nuotaka” (Viačeslavas Ganelinas, Sigitas Geda, 2003), miuzikle “Ugnies medžioklė su varovais” (2004), folk-roko misterijoje “Žaibo gėlės” (su ansambliu “Lietuva”, 2004) ir daugelyje kitų projektų.
Grupė dažnai koncertuoja populiariausiame Vilniaus gyvos muzikos klube “Brodvėjus”, kasmet dalyvauja “Brodvėjaus muzikinių apdovanojimų” ceremonijoje ir yra laimėjusi apdovanojimus dviejose nominacijose - “Geriausia Roko Grupė” (2001) ir “Geriausias Roko Vokalistas” (Povilas - 2004).
2001 m. Povilas įrašė himną didžiausioms Baltijos šalyse taikos palaikymo pratyboms “Amber Hope 2001”, kuris teigiamai įvertinto Krašto apsaugos ministerijos vadovybė. Tais pačiais metais Povilas dalyvavo “Pasaulinės AIDS kampanijos 2001” akcijoje “Aš neabejingas... O tu?”, kurį organizavo Lietuvos AIDS centras, o 2004 m. tarptautiniam AIDS kongresui įrašė dainą “Neužgęsk”.
“Mano sielos netylančios stygos...”
2001 m. grupė išleido savo trečiąjį studijoje įrašytą albumą “Russkij albom”, kuriame skamba rusiški romansai ir aranžuotos rusų liaudies dainos. Išgirdęs šį albumą, režisierius ir aktorius Algirdas Latėnas pasiūlė Povilui ir Rojaus Tūzams kartu pastatyti spektaklį pagal Sergejaus Jesenino poeziją – taip atsirado spektaklis “Mano sielos netylančios stygos..”, kuriame Algirdo Latėno skaitomos eilės savitai ir subtiliai persipina su rusų romansais iš “Russkij Albom” albumo.
Spektaklio premjera įvyko 2001 m. gruodžio 20 d. Valstybiniame Jaunimo teatre ir turėjo milžinišką pasisekimą. “Mano sielos netylančios stygos..” buvo įtrauktas į teatro repertuarą ir sėkmingai rodomas teatro scenoje 2001 – 2003 m.
2002 m. spektaklis dalyvavo III – jame Tarptautiniame teatrų festivalyje “Raduga” (“Vaivorykštė”) Sankt Peterburge (Rusija) ir buvo apdovanotas festivalio “Grand Prix”. Tais pačiais metais spektaklis “Mano sielos netylančios stygos...“ dalyvavo VII - jame Tarptautiniame teatrų festivalyje “Belaja Veža” Breste (Baltarusija) ir pelnė „Publikos simpatijų prizą“.
Didelį pasisekimą “Mano sielos netylančios stygos..” turėjo gastrolių po Lietuvą metu - įvyko 56 spektakliai, juos pamatė daugiau nei 60.000 žiūrovų.
PROJEKTAI
Povilui ir Rojaus Tūzams grojo vienoje scenoje su tokiais scenos grandais, kaip “Electric Light
Orchestra” (Vilniaus koncertų ir sporto rūmai, 1998), “Def Leppard” (Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
2003), “Robert Plant & The Strange Sensations” (Vilniaus Ledo rūmai, 2005), John Lawton (ex Uriah Heep, “Roko Naktys 2006” Plateliai).
2003 m. grupė dalyvavo bendrai su draudimo bendrove ERGO Lietuva kurtame projekte “Ergo Fine”, kuris 2005 metais nacionalinėje Eurovizijos konkurso atrankoje užėmė trečiąją vietą.
2004 m. grupė įrašė ketvirtąjį albumą karine tematika “Kariškas vaizdelis” pagal LR KAM užsakymą. Tais pačiais metais Vilniaus klube “New York” buvo susuktas grupės vaizdo klipas “Aš norėčiau žinot...” (rež. Kęstutis Šmigelskis). Metų pradžioje grupę paliko Dmitrij Zaborskij.
KISS projektas. Nuotr: Venesa Urbienė |
Nors grupė lieka ištikima roko stiliui ir kuria savo dainas, tačiau mielai eksperimentuoja su garsių grupių muzika. Taip atsirado Rojaus Tūzų sukurti teatrališki “Queen”, “KISS” ir “Bon Jovi” projektai. Grupė kasmet kviečiama į didžiausią Lietuvoje baikerių festivalį ir kaskart surengia vis kitą pasirodymą - “Bike Show 2004” (“Queen” projektas), “Bike Show 2005” (“KISS” projektas), “Bike Show 2006” (“Bon Jovi” projektas). Taip pat Rojaus Tūzai kiekvienais metais dalyvauja didžiausiame Lietuvoje roko festivalyje “Roko naktys” Plateliuose: “Roko naktys 2003”, “Roko naktys 2004” su Queen projektu, “Roko naktys 2005” su KISS projektu, “Roko naktys 2006” su Bon Jovi projektu. Grupė koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir kviečiama į festivalius užsienyje: grojo roko festivalyje Ogre, Latvijoje (2004), baikerių šventėje Daugpilyje, Latvijoje (2005) ir kt.
2006 m. rudenį Tomas Varnagiris ir Rojaus Tūzai pristatė projektą “Vivaldi In Rock". Roko gitaromis įkūnytos Antonio Vivaldi'o „Metų laikų“ dalys skambėjo Sostinės Dienų programoje Vilniaus Kadedros aikštėje.