Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Pop / Rock / Urban > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Rūta Ščiogolevaitė

Biografija

Nuotr: Bomba Records

Rūta Ščiogolevaitė yra viena talentingiausių jaunosios kartos atlikėjų. Unikalus ir išskirtinis dainininkės bruožas – universalumas bei neįtikėtinas virtuoziškumas. Jai lengvai paklūsta įvairių stilių muzika, ji atvira įvairiausioms idėjoms ir kiekvieną jų įgyvendina su būdinga entuziazmu ir pasišventimu. Rūta Ščiogolevaitė ne tik puikiai dainuoja, bet ir vaidina, veda renginius.

 

Rūta Ščiogolevaitė gimė ir augo Šiauliuose. Čia mokėsi vaikų muzikos mokykloje. Vilniuje baigė konservatoriją, fortepijono klasę. Studijuodama aktyviai muzikavo. Ne kartą dalyvavo koncertuose ir laidose („Muzikinis Viešbutis“), jungtiniuose muzikantų projektuose.

 

1998 m. išleido pirmąjį solinį dainų albumą „Rūta. Kelionė tolyn“. 2000 m. 6 mėnesius pagal kontraktą su rinktiniais muzikantais dainavo prestižiniame restorane Tanzanijos sostinėje Dar es Salam. Buvo grupės „Funkadelix“ solistė ir dainų bendraautorė. 2002 m. Dalyvavo tarptautiniame talentų konkurse „Fizz Superstar (transliavo LNK televizija), kuriame iš 1500 dalyvių iškovojo II vietą. 2002 m. buvo pakviesta į klaipėdiečių grupę „Studija“, su šiuo kolektyvu muzikavo dvejus metus. 2003 m. Rūta sėkmingai pasirodė prestižiniame tarptautiniame konkurse „New Wave“ Jūrmaloje, apdovanota specialiuoju Jūrmalos dūmos simpatijų prizu. Tais pačiais metais pradėjo dainuoti „Brodvėjaus teatro“ varjete programoje ir buvo nominuota už geriausią vokalą (kartu su Neda Malūnavičiūte ir Egidijumi Sipavičiumi). 2003 metų Lietuvos radijo Metų dainos rinkimuose daina „Šėšėlio tavo aidas“ klausytojų buvo išrinkta į geriausių penketuką. 2004 m. pavasarį Eurovizijos konkurso nacionaliniame ture iškovojo II vietą (aplenkusi Edmundą Kučinską, Bavariją, Amberlife ir kt.).

 

Rūta profesionaliai domisi ir džiazo muzika. Ne kartą dalyvavo tarptautiniuose šalies džiazo festivaliuose (Šiauliai Jazz 2001; Kaunas Jazz 2003, Šiauliai Jazz 2004). Šiuo metu Rūta studijuoja Lietuvos Muzikos Akademijoje, džiazo katedroje.

 

Rūtos Ščiogolevaitės balsas kaip pritariamasis vokalas skamba daugelio šalies atlikėjų albumuose (Kosto Smorigino, Aleksandro Makejevo, Lino Adomaičio, Ingos Valinskienės ir daugelio kitų).

 

2005 m. liepos mėn. pasirodė solinis Rūtos Ščiogolevaitės albumas „Mano dainos“, kurį išleido „Bomba  Records“ kompanija. 2005 m. pabaigoje buvo surengtas daug gerų įvertinimų sulaukęs autorinis Rūtos Ščiogolevaitės ir draugų gyvo garso koncertas, kurį filmavo Lietuvos nacionalinė televizija. Koncertas buvo transliuojamas naujųjų 2006 m. išvakarėse. 2006 m. dalyvavo Lietuvos televizijos rengtoje laidoje "Lietuvos šokių dešimtukas", kur puikiai atskleidė savo kaip šokėjos amplua.

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).