Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

RENGINIAI. Arvydo Malcio kūrinių atlikimas - nuo Saratovo iki Niujorko

Daugiau kaip du dešimtmečius Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre violončele griežiantis Arvydas Malcys (g. 1957) yra bene vienintelis intensyviai kuriantis atlikėjas Lietuvoje. Jo muzikai būdingas ypatingas komunikatyvumas: nuosaiki laikysena, melodingas paprastumas ir ekspresija - tai, už ką ji itin mėgstama atlikėjų ir klausytojų. Tiesioginis ilgametis darbas orkestre išmokė kompozitorių atskleisti ir išnaudoti instrumentų galimybes, tad Malcio orkestras skamba efektingai ir spalvingai. Neatsitiktinai autorius linkęs rašyti simfoniniam orkestrui, o dažnas jo simfoninių kūrinių atlikimas liudija nemenką sėkmę. Malcio orkestrinius kūrinius yra groję Latvijos, Serbijos, Slovėnijos, Kazachijos, Rusijos, Norvegijos, Suomijos orkestrai, autorius bendradarbiauja ne tik su lietuvių, bet ir su užsienio šalių dirigentais - Mstislavu Rostropovičiumi, Miša Rachlevskiu (Rusija), Alanu Buribajevu (Vokietija), Olariu Eltsu (Estija), Andriumi Nelsonu (Latvija), Petariu Ivanovičiumi (Serbija), Andrejumi Petraču (Slovėnija), Peru Christianu Arnesenu (Norvegija).

Kompozitoriaus kūriniai šį rudenį atliekami kaip niekad gausiai, iš Vilniaus nusidriekia link Saratovo iki pat Niujorko. Vienais reikšmingiausių galima vadinti du Kremliaus kamerinio orkestro (Rusija) koncertus Niujorko Carnegie Hall. Su šiuo kolektyvu lietuvių kompozitoriaus pažintis užsimezgė liepos mėnesį Maskvoje, kai jo miniatiūra styginių orkestrui "In memoriam" (1998) laimėjo specialų orkestro vadovo Mišos Rachlevskio prizą tarptautiniame kompozitorių konkurse "Paskyrimas Mozartui". Kartu Arvydas Malcys gavo užsakymą sukurti kūrinį Kremliaus kameriniam orkestrui, kurio premjera numatoma 2007-aisiais Niujorke. Dar šiais metais, spalio 28 d., Carnegie Hall Kremliaus kamerinis atliks "Piko valandą" styginių orkestrui (1998), lapkričio 20-ąją - kolektyvo jau pamėgtą "In memoriam". Abu kūriniai jau įsitvirtino Kremliaus kamerinio orkestro repertuare.

Šio sezono kulminacija kompozitoriui turėtų tapti autorinis koncertas, kuris įvyks 2007 m. vasario 24 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Jame skambės ne tik jau gerai pažįstami Malcio kūriniai, bet ir naujų opusų premjeros.

 

© Eglė Grigaliūnaitė

Lietuvos muzikos link Nr. 13

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).