Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Vladimir Čekasin

Biografija

Moderniojo džiazo kūrėjas, valdantis įvairius liežuvėlinius pučiamuosius instrumentus, papildantis juos klavišiniais, vokalu, teatro bei plastikos priemonėmis - viskuo, ko prireikia jo unikaliems, stambios formos polistilistiniams projektams. Jis taip pat yra kompozitorius, režisierius bei išskirtinis pedagogas.

Vladimiras Čekasinas gimė 1947 m. Jekaterinburge (tuo metu Sverdlovske). Nuo šešerių metų mokėsi groti smuiku, fortepijonu, vėliau klarnetu ir saksofonu. Baigė Jekaterinburgo muzikos akademiją.

Tarptautinėje scenoje debiutavo 1971 m. Tarptautiniame jaunųjų muzikantų konkurse Prahoje, kur pelnė pirmąjį prizą bei įrašė albumą "Setkani" ("Susitikimas") su Rudolfu Dašeku, Klausu Kochu, Imre Moži ir Laco Troppu. Tai buvo ir pirmasis tarptautinis džiazo muzikanto iš Sovietų Sąjungos albumas.

1971 m. Vladimiras Čekasinas persikėlė į Lietuvą ir pradėjo groti su garsiu džiazo trio GTČ (Ganelin-Tarasov-Čekasin). Ypatingo pasisekimo sulaukė ir kiti vėlesni jo kolektyvai: kvartetas, įkurtas 1981 m., bei Lietuvos konservatorijos bigbendas, įkurtas 1980 m. ir vadintas tiesiog "Čekasino bigbendu". Pastarasis kolektyvas 1986 m. laimėjo festivalio "Osennije ritmy" Didįjį prizą, kelis kartus buvo pripažintas geriausiu buvusioje Sovietų Sąjungoje, o pats Čekasinas iki pat Sąjungos iširimo kritikų anketose buvo renkamas Muzikantu Nr.1 bei užimdavo pirmąsias vietas įvairiose kategorijose. Su įvairiais kolektyvais Vladimiras Čekasinas gastroliavo bemaž visose Europos šalyse, JAV, Kanadoje, Kuboje, Japonijoje, Indijoje.

Nuo 1975 m. muzikas dirba kino ir teatro srityse. Sukūrė muziką daugiau nei 10 kino filmų, tarp jų - Pavelo Lungino "Taxi Blues", pelnęs pirmąjį prizą Kanų kino festivalyje, o jo muzika filmui "Bolero" pelnė pirmąjį prizą "Post-Montreux' 92" festivalyje.

Nuo 1994 m. kaip kompozitorius, režisierius ir aktorius nuolat bendradarbiauja su viena pagrindinių Maskvos scenų - Centrine menininkų namų sale, kur stato sinkretinius projektus su artistais ir muzikantais iš įvairių pasaulio šalių.

Šalia kūrybinės veiklos Vladimiras Čekasinas garsėja kaip pedagogas. Jis yra originalios džiazo dėstymo metodikos autorius, jos pagrindai išdėstyti straipsnyje „Operatyvioji kompozicija ir struktūrizacija“, publikuotame Mönchen-Gladbacho (Vokietija) pedagoginio kongreso „Šiuolaikinė improvizacinė muzika ir džiazas“ medžiagoje 1995 m. Pedagoginę veiklą pradėjęs 1975 m. Lietuvos valstybinėje konservatorijoje ir Balio Dvariono muzikos mokykloje, Vladimiras Čekasinas išugdė visą plejadą Lietuvos džiazo muzikų, tarp jų: Petras Vyšniauskas, Vytautas Labutis, Gediminas Laurinavičius, Leonidas Šinkarenko, Neda Malūnavičiūtė, Liudas Mockūnas, Skirmantas Sasnauskas ir kiti. Pastaruoju metu dėsto Balio Dvariono muzikos mokykloje ir Vilniaus kolegijoje (nuo 2003 m.), veda meistriškumo kursus įvairiose Europos šalyse.

2005 m. Vladimiras Čekasinas buvo įvertintas garbingu Vilniaus miesto apdovanojimu - Šv. Kristoforo statulėle. Jis taip pat yra Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“, Birštono džiazo festivalio laureatas. 2013 m. rugsėjį menininkui buvo įteiktas medalis „Už nuopelnus Vilniui ir tautai“, o spalį – festivalio „Vilnius Jazz“ apdovanojimas „Už indėlį į Lietuvos džiazo kultūrą“.

 

© Jūratė Kučinskaitė

Įžanga
Biografija
Diskografija
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).