Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Donatas Zakaras

Biografija

Kompozitorius ir chorvedys Donatas Zakaras (g. 1979) 2003 m. baigė choro dirigavimo magistro (Česlovo Radžiūno klasė), 2005 m. kompozicijos bakalauro, 2009 m. kompozicijos magistro studijas (Osvaldo Balakausko klasė) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dalyvavo Europos chorų akademijoje (Europa Chor Akademie, Vokietija), tris kartus buvo pakviestas į Štutgarto Bacho akademiją (Internationale Bachakademie Stuttgart, Vokietija).

 

Nuo 2003 m. dainuoja Vilniaus savivaldybės chore „Jauna muzika“. Nuo 2006 m. – Lietuvos liaudies kultūros centro muzikos poskyrio vyriausiasis specialistas.

 

Donato Zakaro choriniai kūriniai atliekami dainų šventėse, choriniai ir instrumentiniai kūriniai skamba tarptautiniuose (Singapūras, Austrija, JAV, Italija, Lenkija, Estija) konkursuose ir festivaliuose. 2010 m. kompozitorius laimėjo antrąjį, 2011 m. – pirmąjį prizą Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamame naujų chorinių kūrinių konkurse. Yra parašęs muzikos teatro spektakliams, instaliacijoms, animaciniams filmams ir vaikiškiems muzikiniams spektakliams; yra produktyvus kaip įvairių aranžuočių autorius.

 

Nuo vaikystės dainavęs choruose, Donatas Zakaras puikiai išmano choro specifiką ir žmogaus balso galimybes. Tad išskirtinis kompozitoriaus vokalinės kūrybos bruožas – ypatinga pagarba dainininkui ir jo balsui. Daugeliui jo kūrinių būdinga giedra lyrika, skaidri faktūra, tonalus skambesys, kartais paįvairinami neįprastomis tembrinėmis kombinacijomis, aleatoriniais ar sonoristiniais efektais, vaidybos elementais bei postmodernaus humoro provokacijomis.

Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).