Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Vytautas Juozapaitis

Biografija

Vytautas Juozapaitis (g.1936) baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar - Muzikos akademija) du kartus: 1962 metais prof. Juozo Barausko chorinio dirigavimo klasę, 1969 metais prof. Juliaus Juzeliūno kompozicijos klasę.

Vytautas Juozapaitis kurį laiką dėstytojavo Šiaulių pedagoginiame institute, dirbo Lietuvos radijo ir televizijos komiteto muzikos redaktoriumi, vėliau - garso režisieriumi. Svarbi kompozitoriaus veiklos sfera - vadovavimas liaudiškos muzikos ansambliams. Vytautas Juozapaitis - "Armonikos" ansamblio įkūrėjas ir vadovas (1969-1978), taip pat "Laduto" ansamblio įkūrėjas bei vadovas (1987-1992). Jis rūpinosi ansamblių koncertinės veiklos organizavimu (su jais aplankyta daug Lietuvos vietovių, koncertuota Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vokietijoje), taip pat dalyvavo juose kaip atlikėjas. Kompozitorius grojo įvairiomis armonikomis, bandonija, sega (muzikiniu pjūklu).

Vytautas Juozapaitis nuolat grįžta ir prie pirmosios savo specialybės - dirigavimo. Kompozitorius yra daugkartinis Lietuvos Dainų švenčių vyriausiasis dirigentas (1975, 1980, 1985, 1998, 2000 metais).

Už įvairius kūrinius kompozitorius apdovanotas Juozo Naujalio, dviem Jono Švedo, trim Stasio Šimkaus diplomais. 1988 metais už kūrinį "Trys pasakos ir sakmė" kompozitoriui skirta Kompozitorių sąjungos konkurso II premija, 1997 metais už Styginių kvartetą Nr.7 - I premija, 1999 metais už kūrinį "Trys tylos erdvės" - III premija.

Kompozitoriaus kūriniai atliekami Lietuvoje ir užsienyje - Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Uzbekijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Japonijoje, JAV, Švedijoje ir kitose šalyse.

Vytauto Juozapaičio kūryboje galima išskirti dvi skirtingas kryptis. Pirmoji - tai tradicinė profesionaliems atlikėjams skirta kūryba (sonatos, kvartetai, simfonijos ir kt.). Antroji kryptis - mėgėjams skirta muzika (dainos, liaudies dainų harmonizacijos, šokiai, instrumentinė muzika liaudies ansambliams ir kt.). Vytauto Juozapaičio kūryba yra stilistiškai vieninga, daugelis jo ciklų paremti monoteminiais principais, gausiai naudojama polifoninė technika, vokaliniuose cikluose kompozitorius pasireiškia kaip subtilus dramaturgas.
Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).