Julijus Andrejevas (g. 1942, sausio 7, Kaune) Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar - Lietuvos muzikos ir teatro akademija, LMTA) baigė Aldonos Dvarionienės fortepijono (1965) ir Eduardo Balsio kompozicijos (1971) klases. 1964-2011 su pertraukomis dėstė Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokykloje, nuo 1965 m. (su pertrauka 1991-1998) dirba LMTA; 1989 - LMTA docentas, 2010 - profesorius. 1974-1982 metais Julijus Andrejevas buvo ansamblio "Musica humana" klavesinininkas ir pianistas. 1984-1989 metais ėjo Lietuvos kompozitorių sąjungos (LKS) valdybos sekretoriaus, 1989-1991 m. - LKS pirmininko pareigas. Nuo 1991 iki 1998 metų kompozitorius gyveno Ispanijoje, dėstė Vigo privačioje konservatorijoje "Mayeusis", vadovavo fortepijono skyriui, buvo direktoriaus pavaduotojas, nuo 1996 - profesorius. 1999-2001 metais Julijus Andrejevas užėmė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus postą.
Julijus Andrejevas buvo vienas iš Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurso, organizuojamo nuo 1974 m., iniciatorių. Kaip atlikėjas koncertavo buvusiose Sovietų Sąjungos respublikose, Čekoslovakijoje, Jugoslavijoje bei Prancūzijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Ispanijoje, Izraelyje. Kompozitoriaus kūriniai skambėjo tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje, Izraelyje, Japonijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Suomijoje, JAV, Rusijoje.
Julijaus Andrejevo parengti mokiniai ir studentai yra pelnę tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatų vardus. Profesorius nuolat kviečiamas dalyvauti tarptautinių konkursų žiuri nariu, yra vedęs meistriškumo pamokas Ispanijoje, Portugalijoje, Estijoje, Latvijoje, Rusijoje.
1987 m. Julijui Andrejevui suteiktas Nusipelniusio meno veikėjo garbės vardas, 2000 m. apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu, 2012 m. apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.
Pradžioje Julijus Andrejevas savo kūrybinę veiklą daugiausia siejo su teatru, parašė muziką ne vienam dramos spektakliui, kino filmui. Dabar daugiausia dėmesio kompozitorius skiria smulkių formų kameriniams žanrams, muzikai vaikams, pedagoginiam repertuarui.
Savo kūryboje Julijus Andrejevas remiasi tiek klasikinėmis tradicijomis, tiek ir įvairiomis XX a. muzikos išraiškos priemonėmis (serijine technika ir kt.). Jo muzikai būdinga emocinis raiškumas, nuosekli dramaturgija, muzikinės medžiagos vieningumas, dažnai pasitelkiami polidermiškumas bei poliritmija.
Eglė Grigaliūnaitė