Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Justinas Bašinskas

Biografija

Justinas Bašinskas (1923-2003), gimęs Suvalkijos kaime, Kazlų Rūdos valsčiuje, baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar - Lietuvos muzikos ir teatro akademija) prof. Juliaus Juzeliūno kompozicijos klasę (1955). Mokslo metais vadovavo parapijų chorams, baigęs studijas dėstė Vilniaus pedagoginiame universitete, o nuo 1969 metų užsiėmė vien muzikos komponavimu.

 

Daugiau kaip 350 įvairaus žanro kūrinių profesionalams ir mėgėjams, suaugusiems ir vaikams, simfoniniam orkestrui ir teatro scenai, akademiniams ansambliams ir kaimo kapeloms parašęs kompozitorius didelį dėmesį skyrė vokalinei muzikai. Jo kūrybiniai sumanymai pastarojoje srityje ne sykį buvo įvertinti Stasio Šimkaus respublikinio konkurso premijomis (1956, 1959, 1962), o 1986 metais kompozitorius apdovanotas Valstybine premija.                                                      

 

Justinas Bašinskas gyveno ir kūrė sudėtingais, tragiškais visuomenių, politinių lūžių, karo, okupacijų, nepriklausomybės praradimo bei atgavimo metais. Kompozicijos studijos pas prof. Julių Juzeliūną Bašinskui padėjo konstruoti individualų kūrybos modelį, nacionalinio romantizmo tradicijas jungiant su XX a. komponavimo technikų inovacijomis. Kompozitorius neužsidarė kanonų rėmuose, bet pirmosioms avangardo gretoms vis dėlto nepriklausė. Jis nuosekliai kūrė savąjį, modernaus romantiko kūrybos stilių.

Pirmųjų Justino Bašinsko kūrybos dešimtmečių veikaluose ryškus etninis pagrindas, muzikos kalba tradicinė, dominuoja vokaliniai žanrai. Nuo 1977 m. kompozitorius ieškojo folkloro ir moderniųjų komponavimo technikų sintezės, rašė konceptualius, stambios formos simfoninius bei kamerinius instrumentinius veikalus. Justino Bašinsko kūrybai būdinga konfliktinė dramaturgija, linearinis mąstymas, kompaktiška formos struktūra, turtinga tembrų paletė, išgyventas dramatizmas bei emocingumas, neretai - programiniai elementai.

Jūratė Vyliūtė

Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).