Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Borisas Borisovas

Biografija

Borisas Borisovas (g. 1937) baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar Lietuvos muzikos akademija) prof. Jurgio Karnavičiaus fortepijono (1961) ir prof. Juliaus Juzeliūno kompozicijos (1973) klases. Po studijų koncertavo kaip pianistas, 1975 m. dirbo Kauno muzikiniame teatre dirigentu. Yra publikavęs apie 80 straipsnių įvairiais kultūros klausimais užsienio ir Lietuvos spaudoje.

Boriso Borisovo kūrybai būdinga lakoniški muzikiniai vaizdai, ostinatinis bei polifoninis muzikinės medžiagos plėtojimas. Daug dėmesio kompozitorius skiria instrumentuotei, siekdamas muzikinės minties aiškumo ir diferencijuoto skambesio; todėl ir jo simfonijos (nors ir parašytos dideliam orkestrui) neretai skamba "kameriškai". "Kiekvieno instrumento skambesys turtingas obertonų, tereikia jį taip pateikti, kad tarsi per minios šauksmą būtų galima išgirsti jaudinantį vieno žmogaus monologą", - teigia Borisas Borisovas.

Kompozitorius sakosi vengiantis savo muzikoje tiesioginio literatūrinio ar teatrinio vaizdingumo. Vis dėlto jo kūryboje netrūksta muzikinio teatro žanrų opusų (opera, miuziklas, muzikinės pasakos vaikams), neretai pasižyminčių komedijiniu ar satyriniu charakteriu.
Įžanga
Biografija
Kūriniai:
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).