Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Vytautas V. Jurgutis

Biografija

Vytautas V. Jurgutis (g.1976) 2000 metais baigė prof. Osvaldo Balakausko kompozicijos klasės magistrantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 1996 m. už geriausią metų jauno kompozitoriaus kūrinį pelnė "Tylos" premiją. 1997-1999 m. buvo vienas pagrindinių Jaunimo kamerinės muzikos dienų Druskininkuose organizatorių. 1998 m. su multimedijiniu kūriniu "Spectrum RTM" dalyvavo Baltijos šalių bienalėje "ArtGenda'98" Stokholme. Tais pačiais metais dalyvavo Darmštato naujosios muzikos kursuose. 1999 m. dalyvavo Tarptautinėje vasaros muzikos akademijoje "Praha-Viena-Budapeštas". 2000 m. dalyvavo 1-ojoje jaunųjų menininkų bienalėje "BIG Torino 2000", kur buvo atliekami Vytauto V. Jurgučio kūriniai, autorius skaitė paskaitą apie savo kūrybą. 2001 m. laimėjo Jaunojo kompozitoriaus prizą Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamame geriausių metų kūrinių konkurse, 2005 m. - prizą už geriausią elektroakustinį kūrinį ir 2006 m. - prizą už geriausią sceninį kūrinį (multimedijinį šokio performansą "Time Line") tame pat konkurse; 2006 m. jo kompozicija "Terra tecta" violončelei ir elektronikai tapo rekomenduojamu kūriniu jaunųjų kompozitorių kategorijoje Tarptautinėje kompozitorių tribūnoje Paryžiuje. 2002 metų pradžioje kompozitorius rezidavo ir kūrė tarptautiniame kompozitorių centre Visbyje bei naujoje Švedijos elektroakustinės muzikos studijoje "Alpha". 2003 m. metais Švedijos įrašų kompanija "Caprice" išleido Vytauto V. Jurgučio elektroninės muzikos kompaktinę plokštelę "Garso kaukės". Tais pačiais metais kompozitorius dalyvavo "MaerzMusik" festivalyje Berlyne, 2004 m. - tarptautiniame menininkų susitikime "Turning Sounds 2" Varšuvoje ir "Varšuvos rudens" festivalyje bei "Klangspuren" festivalyje Tirolyje. 2004-2009 m. - elektroninės muzikos festivalio "Jauna muzika" vadovas. Nuo 2008 m. - elektroninės muzikos atlikėjų kolektyvo "Diissc Orchestra" narys. Tais pačiais metais išleistas debiutinis šios grupės albumas "D.O." (bendras penkių kompozitorių darbas, tarp kurių - ir Jurgučio kūrinys "Tinohi") pelnė Lietuvos kompozitorių sąjungos apdovanojimą už geriausią elektroakustinės muzikos kūrinį.

Vytauto V. Jurgučio kūrybai būdinga stiliaus ir išraiškos įvairovė (pats kompozitorius apibūdina tai kaip archajiškumo ir naujoviškumo apraiškų lydinį), muzikos komunikatyvumas ir formos dinamika. Siekdamas kontakto su klausytojais, kompozitorius nevengia pasitelkti pop muzikos elementus (šiuolaikinės elektroninės šokių muzikos ritmai kompozicijos "G.A.L. House" fonogramos partijoje) bei multimedia technikos priemones. Vytautas V. Jurgutis taip pat gilinasi į eksperimentinę elektroninę muziką, garso programavimą ir yra sukūręs rafinuotų elektroninių kompozicijų, tapusių ne tik svarbia kompozitoriaus kūrybos dalimi, bet ir vienais ryškiausių šiandieninės lietuvių elektroninės muzikos pavyzdžių apskritai.

Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Įrašų leidiniai
Tekstai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).