Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Ričardas Kabelis

Biografija

Ričardas Kabelis (g. 1957) 1982 m. baigė Lietuvos muzikos akademiją, prof. Juliaus Juzeliūno kompozicijos klasę. 1983-1987 m. stažavo ir studijavo šios akademijos aspirantūroje, 1987-1990 m. ten pat dėstė instrumentuotę. 1989 m. už teorinį darbą "Tembrų dinamika XX a. orkestro kūriniuose" įgijo humanitarinių mokslų daktaro vardą.

1990-1992 m., gavęs Vokietijos akademinio mokslo mainų tarybos (DAAD) stipendiją, išvyko į Vokietiją studijuoti kompiuterinės ir elektroninės muzikos. 1990 m. dalyvavo tarptautiniuose naujosios muzikos kursuose Darmštate. 1991 m. laimėjo Bosvilio (Šveicarija) "Stille Musik" premiją už "Invariacijas" styginių kvartetui. Nuo 1991 m. skaitė paskaitas Vokietijos, Šveicarijos ir Austrijos muzikos akademijose ir universitetuose. 1993-1995 m. gavo meno akademijos Schloss Solitude valstybinę stipendiją, 1996 m. - DAAD stipendiją (antrą kartą). 1993 m. laimėjo Baden-Viūrtembergo mokslo premiją už kompozicijos specialybės programą "Kompiuterinės ir elektroninės priemonės kompozicijoje", 1995 m. - Vokietijos Mokslo ir investicijų fondo premiją už teorinį projektą "Kompiuterinė elektronika muzikos moksle ir kompozicijoje" elektroninės muzikos studijos įkūrimui Lietuvos muzikos akademijoje. Yra paskelbęs teorinių darbų instrumentuotės bei mikrodimensinės muzikinės medžiagos kompiuterinio struktūravimo klausimais. Šiuo metu dėsto kompoziciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Ričardo Kabelio muzika nuolat atliekama įvairiuose Lietuvos ir užsienio šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Jo kompozicijos dažniausiai itin asketiškos, pasižyminčios bekompromisiška muzikinės medžiagos redukcija, tam tikrų izoliuotų jos parametrų (ritmo, tembro, intervalinės ar akordinės struktūros bei pan.) eksponavimu. Įprastą muzikinio laiko tėkmę čia keičia nežymi akustinio intensyvumo kaita, įvairiausi mikrodimensinių garso gelmių tyrinėjimai. Dėl šio savotiško "muzikinio konceptualizmo" Ričardą Kabelį galima laikyti vienu iš radikaliausių šiuolaikinės lietuvių muzikos atstovų.

Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
Tekstai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).