Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Jurgita Mieželytė

Biografija

Jurgita Mieželytė (g. 1980), pabaigusi muzikos teorijos specialybę Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Juliaus Juzeliūno, vėliau – Vaclovo Augustino kompozicijos klasėje bei įgijo magistro laipsnį. 2008 m. ten pat baigė aspirantūros studijas. Keletą metų studijavo Norvegijos aukštojoje muzikos mokykloje (Norges musikkhøgskole), dalyvavo kompozicijos meistriškumo kursuose Visbyje (Švedija) Tamperėje (Suomija), Villecroze (Prancūzija).

 

2007 m. chorinės muzikos konkurse „Vox Juventutis“ Jurgitos Mieželytės kūrinys „O ignis spiritus Paracliti“ laimėjo apdovanojimus trijose kategorijose – kaip geriausia kompozicija religiniu tekstu bei specialiuosius atlikėjų ir publikos prizus. 2010 m. „Stanzas of The Soul“ mišriam chorui pelnė III premiją Lietuvos kompozitorių sąjungos ir Lietuvos liaudies kultūros centro organizuotame chorinių kūrinių konkurse.

 

Jurgitos Mieželytės muzika labai įvairi tiek instrumentų sudėtimis, tiek kompozicine technika – nuo simfoninių partitūrų ("Lethesomnus") iki intymių kamerinių kūrinių ("Šešėliai", "Tiltas"). "Man kūryba teikia didžiausią džiaugsmą, kai tai yra gyvas procesas, leidžiantis eksperimentuoti, o eksperimentai vaisingiausi, kai vyksta per bendradarbiavimą, komunikavimą su muzikantais", – teigia kompozitorė. Didžioji dalis kūrinių ir atsirado būtent bendradarbiaujant su atlikėjais. Kita svarbi kompozitorės kūrybos dalis – darbas su tekstu. Mieželytė yra sukūrusi nemažai kūrinių chorui, balsui su pritarimu. Pastaruoju metu kompozitorė aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos ir Norvegijos teatrais, rašo muziką spektakliams.

Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).