Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Arūnas Navakas

Biografija

Arūnas Navakas (g. 1954) baigė Kauno J. Naujalio muzikos mokyklą, 1972-1977 m. studijavo fortepijono specialybę Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), prof. Aldonos Dvarionienės klasėje. 1977-1981 m. ten pat studijavo kompoziciją pas prof. Eduardą Balsį. 1975 m. pradėjo dirbti Vilniaus B. Dvariono muzikos mokykloje, šiuo metu yra šios mokyklos džiazo ir populiariosios muzikos skyriaus vedėjas. Nuo 2002 m. - Lietuvos muzikos ir teatro akademijos asistentas.

 

Daugeliui šis kompozitorius, pianistas ir džiazo pedagogas geriau pažįstamas kaip neakademinės muzikos autorius - tačiau akademinėje Arūno Navako kūryboje džiazo muzikinė kalba anaiptol nedominuoja. Pasak paties kompozitoriaus, jį labiausiai domina stilių ir žanrų, tonalumo ir atonalumo, to, kas modernu ir kas tradiciška, sankirta. Jam patinka naudoti žinomą kontekstą, jį tarytum komentuojant. Kompozitoriaus estetikai būdinga nevaržoma, laisva, tačiau nebūtinai improvizaciška minčių sklaida: laisvas muzikinės minties polėkis čia dera su formos tvarka. Vengiama dirbtinių problemų bei konfliktų, dramaturgija retai grindžiama ryškiomis priešpriešomis.

 

Pasak muzikologės Astos Pakarklytės, Arūno Navako muzikai savybinga klausa apčiuopiama forma, minimalistinis elementų ostinato, "nesugadintas" ir nedirbtinis sąskambių švelnumas, atpalaiduojanti ramybė. Kiekvienam ansamblio instrumentui suteikiamas savitas ir nepriklausomas "balsas", kuriama linijų polifonija. Kiekvienas kūrinys išgirstamas kaip vienas platus, didelis konsonansas, skambantis ir besiformuojantis vis kitais pavidalais.

 

© Lina Navickaitė

Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Įrašų leidiniai
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).