Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Antanas Rekašius

Biografija

Antanas Rekašius (1928-2003) 1959 metais baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar - Lietuvos muzikos akademija) prof. Juliaus Juzeliūno kompozicijos klasę. 1959-1969 metais dėstė Kauno Juozo Gruodžio muzikos mokykloje kompoziciją.

Itin svarbūs šio kompozitoriaus kūryboje stambių žanrų kūriniai: opera-oratorija, 12 baletų, 9 simfonijos, 7 koncertai. Gana ryški kūrybos sritis yra ir muzika vaikams - dainelių ciklai, fortepijoninės pjesės. Antano Rekašiaus muzika buvo atliekama JAV, Italijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Vengrijoje ir kitur.

Antano Rekašiaus kūryba išsiskiria ypatinga ekspresija ir temperamentu; urbanistiška kompozitoriaus pasaulėjauta nulėmė jo muzikos gaivalingumą, ekspansyvumą, ekstremalius kontrastus, netvardomą ekspresiją, neretai išaugančią iki natūralistinės išraiškos. Jo kompozicijose apstu humoro, pašaipos ir grotesko, įvairių epochų muzikos hipertrofuotų stilizacijų; pastarosios dažnai koliažo būdu gretinamos su aleatoriniais, sonoristiniais bei repetityviniais epizodais ar džiazinio muzikavimo intarpais. Itin daug dėmesio Antanas Rekašius skyrė garso spalvai ir faktūrai, sonoristiškai pabrėždamas neįprastas tembrines kombinacijas, garso išgavimo būdus bei efektus, iškeldamas juos iki temiškumo lygmens. Kompozitorių-nonkonformistą, neapkenčiantį rutinos, štampų, konvencijų, charakterizuoja ir choreografiška vaizdinė plastika, plakatiškai režisuojama dramaturgija, spontaniškai besikristalizuojanti forma. Antano Rekašiaus muzika - tarsi keliamatė erdvė, kurioje čia pat tvyro darna ir chaosas. Ironijos tragedija, didelių nelaimių nuojauta ir subtilus jo kompozicijų sensityvumas kuria originalų teatrališką pasaulį.
Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
Tekstai
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).