Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Linas Rimša

Biografija

Linas Rimša (g. 1969) mokėsi M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje muzikos teorijos specialybės. 1987-1993 m. studijavo kompoziciją Lietuvos muzikos akademijoje, prof. Vytauto Barkausko klasėje, 1995-1996 m. - Danijos Karališkojoje muzikos akademijoje, prof. K. A. Rasmusseno klasėje. 1997 m. įgijo muzikos magistro laipsnį Lietuvos muzikos akademijoje. 1991-1993 m. buvo džiazo ir šiuolaikinės muzikos laidų vedėjas, programų direktorius radijo stotyje "Radiocentras". 1996-2002 m. dėstė M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, 1992-1995 m. ir nuo 2002 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Linas Rimša kuria muziką kino filmams, dramos spektakliams, videoinstaliacijoms, prodiusuoja popmuzikos albumų leidybą, yra pripažintas aranžuotojas. Nuo 2001 m. su savo grupėmis koncertuoja įvairiuose džiazo ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Jo kūryba skambėjo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Anglijoje, Airijoje, Olandijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Izraelyje, Vokietijoje, Austrijoje, JAV, Australijoje. Parašė knygą "Džiazo improvizacijos pagrindai" (2000), knygos "Džiazo istorija" (2001) koordinatorius ir bendraautorius. 2005 m. už muzikinę veiklą Linas Rimša buvo įvertintas "Mūzų malūno" prizu. 2008 m. apdovanotas Nyderlandų Karalystės Oranje-Nassau Riterio ordinu. 2009 m. laimėjo "Sidabrinės gervės" prizą už geriausią muziką kino filmui.

Pasak paties kompozitoriaus, savo kūryboje jis mėgsta derinti "tarsi nieko bendra tarpusavyje neturinčius dalykus ar reiškinius", ieškoti netikėtų jungčių. Pastaruoju metu jį labiausiai domina acid džiazas bei jo sąveika su įvairiausiais kitais muzikiniais stiliais, tokiais kaip world music, klasikinė ir šiuolaikinė akademinė muzika. Savo koncertines pjeses Linas Rimša grindžia griežtai apskaičiuotomis struktūromis (aukso pjūvio principu, fraktalinėmis konstrukcijomis ir pan.), pasitelkia sudėtingą numerologinį simbolizmą - nors pats muzikos skambesys nėra komplikuotas, artimesnis veikiau naujojo tonalumo estetikai.

Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).