Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Zigmas Virkšas

Biografija

Zigmas Virkšas (1946-2001) 1977 metais baigė Lietuvos konservatoriją (dab. Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Eduardo Balsio kompozicijos klasę. 1977-1995 dėstė Klaipėdos universiteto Menų fakultete, 1990-1995 metais ėjo Lietuvos kompozitorių sąjungos Klaipėdos skyriaus vadovo pareigas. 1991 metais inicijavo Klaipėdos šiuolaikinės muzikos festivalį „Marių klavyrai“, iki 1994 buvo jo meno vadovas.

 

Kompozitoriaus kūriniai skambėjo festivaliuose „Gaida“, „Marių klavyrai“, „Klaipėdos muzikos pavasaris“, „Arsenalas“, buvo atlikti Lenkijoje, Rusijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Italijoje ir kitur. Įvairiuose konkursuose už chorinius ir kamerinius-instrumentinius kūrinius Zigmas Virkšas yra pelnęs vienuolika premijų.

 

Zigmo Virkšo muzikoje dominuoja lineariškumas, polidermiškumas, išplėstinis tonalumas su atonalumo apraiškomis, poliritmikos elementai, jungiami su improvizacija, folkloro elementais, turtingu tembriniu koloritu, erdvės pojūčiu. Autoriui artima minimalistinė muzikos raiška.

Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).