Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Vladas Jakubėnas


Vladas Jakubėnas (1904–1976) mokėsi Rygoje ir Berlyne, žavėjosi Paulio Hindemitho muzika ir įvairiomis modernizmo srovėmis. Lietuvoje jis tapo konservatyvesnis: "Lietuva juk ne didmiesčių šalis: užtenka nuklysti į Kauno pakraščius ar pavažiuoti pusvalandį autobusu, kaip mes pasineriame į dar visai kaimietišką, tykų, romantiškai nuteikiantį kraštą". Jo muzikoje pinasi romantinės, impresionistinės ir neoklasicistinės muzikos atgarsiai, neretai persmelkti "lietuviškos intonacijos", "harmonija yra dalinai gan avangardiška, kai kur politonališka". Jakubėnas buvo ryškiausias tarpukario muzikos kritikas, dėstė fortepijoną Kauno konservatorijoje. Dėl sovietų okupacijos emigravęs į Vakarus, kompozitorius patyrė didelį diskomfortą ir muzikos beveik neberašė.

Šarūnas Nakas


Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
Tekstai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
Pavyzdžiai

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).