Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Julius Aglinskas


Juliaus Aglinsko kūryba nėra suvaržyta akademinės muzikos klišių. Jis, kaip ir kiti jo kartos kompozitoriai, nejautę didžiųjų politinių perversmų, leidžiasi užvaldomas pliuralizmo ir individualizmo. Kompozitoriaus muzika nėra specialiai angažuota ar ieškanti idėjinio išsigryninimo. Nuo pat pirmųjų darbų jo kūrybai būdingas ir visai priešingas stilius – intuityvus, ir kiek artimas anglosaksiškoms muzikos tendencijoms. Kartu jo kūriniai dažnai dvelkia šalčiu ir vienatve. Tai melancholija, kaip estetinė emocija, neimplikuojanti pernelyg didelio suinteresuotumo. Tačiau gryniausios kompozitoriaus asmenybes kertelės atsiskleidžia kūriniuose, parašytuose su „feldmaniška“ meditacijos ir nostalgijos doze. Dažnai kartotėmis grįsti, atitrūkę nuo skaičiavimo – ritmas, tai tik šalutinis dalykas – jo kūriniai savaip išskleidžia teisingo ir neformalaus grožio ilgesį. Struktūriniai kūrinių elementai paklūsta arba būna palaužti realaus akustinio status quo, tačiau neišmainant jo į banalybes be koncepcijos.

Edvardas Šumila


Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
Pavyzdžiai

Fragmentai simfoniniam orkestrui (1.66 mb)
Sfairografia (1.14 mb)
Fragmentai dviems (1.39 mb)
The New Net in Two (1.22 mb)
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).