Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Nakas, Merkelys, V. V. Jurgutis, J. Juozapaitis
Gaida

Įrašų kompanija: Caprice
Išleista: 2005
Formatas: SACD
Trukmė: 62'48
Kaina: 7.50 € / 25.90 Lt

Gyvybingą ir spalvingą naujosios muzikos gyvenimą Lietuvoje vis labiau stimuliuoja stiprėjanti šiuolaikinės muzikos festivalių institucija ir su tuo susijęs augantis atlikėjų susidomėjimas šiandien kuriama muzika. Ypatingą vietą čia užima didžiausias Lietuvoje šiuolaikinės muzikos festivalis "Gaida", kasmet suburiantis ryškiausius šiuolaikinės muzikos atlikėjus iš Lietuvos ir pasaulio (tarp kurių ir "KammarensembleN" iš Švedijos), bei šio festivalio įkurtas "Gaidos" ansamblis.
Šioje plokštelėje pateikiamas nedidelis XXI a. pradžios lietuvių muzikos panoramos fragmentas - labai įvairių stilių, skirtingomis kūrybinėmis nuostatomis grindžiamos kompozicijos dideliems kameriniams ansambliams - kaip tik ir atspindi minėtuosius dabartinės lietuvių kompozitorių kūrybos stimulus: dauguma kūrinių užsakyti "Gaidos" festivalio bei atliekami "Gaidos" ansamblio. Kai kurios kompozicijos parašytos ir pagal tarptautinius užsakymus: Remigijaus Merkelio "Kompasas" rašytas Berlyno "MaerzMusik" festivaliui, Šarūno Nako "Drang nach Westen" - "KammarensembleN" kolektyvui Švedijos koncertų instituto užsakymu, o pastarasis buvo dalis dvejų metų kultūrinių mainų programos "Sweden-Lithuania. Musical Links", be kurios nebūtų išleistas ir šis SACD.

 

CAP 21718


Takeliai

1. Šarūnas Nakas. Aporija (2001) 14'03
Gaidos ansamblis
Dirigentas Mindaugas Piečaitis
2. Remigijus Merkelys. Kompasas (2003) 11'23
Gaidos ansamblis
Dirigentas Daniel Gazon
3. Šarūnas Nakas. Drang nach Westen. Naujasis pamokslas barbarams (2003) 15'51
KammarensembleN
Dirigentas Franck Ollu
4. Vytautas V. Jurgutis. Telogenos (2002) 11'34
Gaidos ansamblis
Dirigentas Mindaugas Piečaitis
5. Jurgis Juozapaitis. Jaura (2003) 9'36
Gaidos ansamblis
Dirigentas Mindaugas Piečaitis


Informacija
Kūriniai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).