Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kūrinių paieška
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Vytautas Barkauskas
Simfonija Nr. 7, op. 132

Sukūrimo metai:  2010
Trukmė:  32
Instrumentuotė:  3333-4331-6perc-cel-hrp-pf-org-str

Skiriama Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui ir jo 70-mečiui

 

Premjera: 2011 m. kovo 19 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje (Kompozitoriaus Vytauto Barkausko 80-mečio jubiliejinis koncertas); atlikėjai: Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras; Renata Marcinkutė-Lesieur, vargonai; dirigentas Robertas Šervenikas

 

Dalys:

1. Praeludium (attacca)

2. Andante

3. Allegretto

4. Andante (attacca)

5. Allegro

6. Andante

7. Presto. Postludium

 

Anotacija

Sepyni – puikus skaičius. Ir septyni sakramentai, ir septynios pasaulio sukūrimo dienos, ir septynios nuodėmės, ir dar daug, daug gražių septynetukų. Aišku, kad ir mano simfonija yra septynių dalių ir kad ji dedikuota LNSO septyniasdešimtmečiui (orkestrui, kuris buvo bemaž visų mano septynių simfonių pirmasis atlikėjas).

 

Simfonijos moto – „žmogus, pasaulis, žingsniai“. Taigi, žmogus ir jo likimas šiame pasaulyje, jo svarbiausi žingsniai, bet ne per tą apvalų geografinį – per begalinį žmogaus dvasios pasaulį. Pajutau, kad noriu ir galiu apie tai kalbėti savo Septintojoje simfonijoje.

 

Simfonija prasideda tylioje žemiausių vargonų pedalų gelmėje – de profundis – ir išnyksta su aukščiausiais orkestro garsais – in excelsis. Tas paprastas žingsnis – tai sekundos intervalas, gretimais dviem klavišais – sol ir la. Laiptelis pirmyn ir aukštyn. Pradžioje lyg bandymas – atsargus žingsnelis, paskui, per septynias simfonijos dalis įsibėgėjęs iki pašėlusiai aktyvaus presto, pabaigoje vėl susimąstai. Kas esi, kur esi, kodėl esi... Ką palieki?

 

Vytautas Barkauskas

 

Informacija
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).