Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kūrinių paieška
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Vidmantas Bartulis
O, brangioji

Sukūrimo metai:  1994
Trukmė:  12
Instrumentuotė:  2vn-va-vc
Pavyzdžiai:   Partitūra    Audio

Natų leidiniai:

Vilnius: Muzikos informacijos ir leidybos centras MILC 082, 2014

 

Įrašų leidiniai:

CD „Vėrinys“, Muzikos informacijos ir leidybos centras LMPICCD005, 1998 (atl. Kauno styginių kvartetas: Indrė Andruškevičiūtė – I smuikas, Dalia Terminaitė – II smuikas, Adrija Vitkutė – altas, Saulius Bartulis – violončelė)

 

CD „Psalmės“, Kauno styginių kvartetas KSK CD002, 2001 (atl. Kauno styginių kvartetas: Ilona Klusaitė – I smuikas, Dalia Terminaitė – II smuikas, Mykolas Daugirdas – altas, Saulius Bartulis – violončelė)

 

Anotacija:

„O, brangioji“ – pirmasis kompozitoriaus styginių kvartetas, rašytas Kauno kvartetui, kuriame violončele griežia kompozitoriaus brolis. Jau pats pavadinimas yra tarsi žaisminga nuoroda į meilės lyriką. Šio kvarteto muzika, kaip ir daugelį kitų Bartulio kūrinių, galima būtų apibūdinti visai nemuzikologiniu terminu – širdinga. Pasak kompozitoriaus, „harmonijos neįmanoma pasiekti taip sau, be niekur nieko, atsiribojus nuo pasaulio, nuo kosmoso, kuriame yra labai daug tuo pačiu metu kančios ir tyrumo, ir atskirt tų dalykų turbūt neįmanoma“.

 

Kvartetas vienadalis, pradedamas lėta įžanga, kurioje atveriama skaidri erdvė. Palaipsniui, minimalistiškai plėtojant muzikinę medžiagą, valingesni impulsai įsuka į smagesnių ir monotoniškesnių įspūdžių kaleidoskopą. Ilgos pastangos apvainikuojamos „bučiniu“.

 

© 1998 Rūta Gaidamavičiūtė

Informacija
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).