Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kūrinių paieška
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Bronius Kutavičius
Mažasis spektaklis

Sukūrimo metai:  1975
Trukmė:  15
Instrumentuotė:  actress-2vn-2pf
Tekstas (kalba):  Sigitas Geda (lietuvių)
Pavyzdžiai:   Audio

Dalys:

1. Preliudas

2. Monologas

3. Antraktas

4. Scherzo

5. Postliudas

 

Anotacija:

„Mažasis spektaklis“ aktorei, dviem smuikams ir dviem fortepijonams (1975) sukurtas pagal dar neskelbtas Sigito Gedos eiles. Veikiausiai kompozitorius gavo jų rankraščius susitikęs su poetu ir papasakojęs jam apie savo sumanymą (1977 m. dauguma kūrinyje skambančių eilėraščių buvo išspausdinti knygoje „Mėnulio žiedai“). Pasirinkta poezija – pirmapradės gamtos vaizdais kalbanti apie pasąmonėje slypinčius archetipus, bėgantį laiką, laimės akimirkas, netikėtus nušvitimus. Gili, tačiau neišbaigta, spontaniška poezija „spektaklyje“ skaitoma gana neįprastai: žodžių ritmas ne skiemeninis, bet kompozitoriaus sukurtas, intonacijos taip pat ne būdingos kalbai, o muzikinės, abstrakčios, modernistinės. Kaip poetas žodžius, taip ir kompozitorius garsus dėlioja erdviai, leisdamas jiems nuskambėti ir nutilti.

 

Vienai aktorei skirtas spektaklis nėra specialių efektų pilnas reginys. Tai – santūrus kinų ar japonų teatrui artimas vyksmas, kuriame svarbūs net ir nedideli pokyčiai, pauzės. Tačiau kurgi jis vyksta? Gal aktorė skaito eiles, sėdėdama paežerėje, o gal stovėdama po medžiu ar gulėdama pievoje, o gal ji tik stebėtoja, nes spektaklis vyksta aplinkui? Tokią mintį kelia kūrinį užbaigiantis trieilis:

Nulenkime galvas,

Bičiuli,

Lakštingalos ima giedoti.

 

© 2011 Austė Nakienė

 

Natų leidiniai:

Vilnius: Vaga, 1979


Įrašų leidiniai:

LP Melodija C10-12535-36, 1979 (atl. Nijolė Gelžinytė – balsas, Eugenijus Urbonas – smuikas, Gediminas Dalinkevičius – smuikas, Liuda Grybauskienė, Kęstutis Grybauskas – fortepijonai)

 

CD Liuda ir Kęstutis Grybauskai: Lietuvos muzikų sąjunga, Lietuvos radijas, LMSMBCD-026, 2002 (atl. Nijolė Gelžinytė – balsas, Eugenijus Urbonas – smuikas, Gediminas Dalinkevičius – smuikas, Liuda Grybauskienė, Kęstutis Grybauskas – fortepijonai)

 

CD Bronius Kutavičius. Mažasis spektaklis. – Muzikos informacijos ir leidybos centras, LMIPC CD 064, 2011 (atl. Nijolė Gelžinytė – balsas, Eugenijus Urbonas – smuikas, Gediminas Dalinkevičius – smuikas, Liuda Grybauskienė, Kęstutis Grybauskas – fortepijonai)

Informacija
Įrašų leidiniai
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).