Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Veronika Povilionienė

Biografija

Veronika Povilionienė - žymiausia lietuvių liaudies dainų atlikėja, tapusi išskirtiniu nacionalinės kultūros simboliu. Iš Dzūkijos kilusi dainininkė paveldėjo tradiciją iš senųjų legendinių dainingojo krašto giesmininkų. Stiprus ir įtaigus Veronikos Povilionienės balsas ypač išraiškingai atskleidžia nepaprastą dzūkiškų vienbalsių dainų melodiką, dermes bei intonacijas, protėvių pasaulio grožį ir būties autentiką. Atlikėjos repertuare skamba kone visos lietuvių dainų rūšys - šeimos, darbo, švenčių, karo, jaunimo, meilės, vestuvių  dainos, kalendorinės, advento ir Kalėdų giesmės, sutartinės, raudos, lopšinės.

 

Atstovaudama Lietuvos kultūrai Veronika Povilionienė dalyvauja aukščiausio lygio renginiuose įvairiuose pasaulio kraštuose, prestižiniuose folkloro ir džiazo festivaliuose. Ji ne tik atlikėja, bet ir žymi visuomenės veikėja, aktyvi tautinio paveldo puoselėtoja ir gaivintoja, už savo šviečiamąją veiklą pelniusi ne vieną valstybinį apdovanojimą, iš kurių svarbiausias - Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija (2008).

 

Greta gausių solinių pasirodymų ir įrašų dainininkė daug koncertuoja su folkloro ansambliu "Blezdinga", kuriam vadovauja nuo 1991 metų. Taip pat ji garsi projektais su džiazo ir akademinės muzikos kūrėjais (tarp kurių išsiskiria ilgametis bendradarbiavimas su saksofonistu Petru Vyšniausku, kompozitoriais Vidmantu Bartuliu ir Broniumi Kutavičiumi), kitais pripažintais menininkais, poetais, kino režisieriais. Dažnai liaudies dainas ji populiarina drąsiai ir novatoriškai, kaip antai dainuodama su popmuzikos grupėmis "ŽAS", "Vairas" ar legendiniais rokeriais "Antis".

 

Vienas ryškiausių naujų Veronikos Povilionienės projektų - karinių-istorinių dainų programa "Kada sūneliai sugrįš", įrašyta su kariškių orkestru ir kompozitoriumi Giedriumi Svilainiu. 2007 metais idėjų kupina dainininkė žada pristatyti analogų neturintį lietuviškų lopšinių albumą.

 

© Ugnius Liogė

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).