Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Sutaras

Biografija

Tautiška kapelija "Sutaras" yra profesionali folkloro grupė iš Vilniaus. Jos repertuare - visa lietuvių liaudies instrumentinės muzikos panorama: nuo senųjų autentiškų instrumentų iki XIX a. pabaigoje - XX a. pradžioje Lietuvos kaimuose paplitusių bendratautinių ir klasikinių instrumentų. Mišraus ir gausaus kolektyvo muzikantai gerai įvaldę po kelis instrumentus, profesionalus, preciziškas jų grojimas, be galo plati ir nuotaikinga liaudies kultūros programa nepalieka abejingų net estų ar suomių. "Sutaro" artistai ne tik groja, bet ir dainuoja, šoka, įtraukdami klausytojus į pasirodymų sūkurį. Tarp gražiausių atliekamų tradicinių dainų skamba ir unikaliosios sutartinės, ir už širdies griebiantys romansai.

 

1988 metais savo kelią pradėjęs kolektyvas tapo puikiai žinomas Lietuvoje. Ansamblis surengė per 4500 koncertinių pasirodymų ir vakaronių, jų dainos skamba televizijos ir radijo laidose, parodose ir įvairiausiuose šventėse. Atvykę į Vilnių, "Sutaro" muzikantus visad išgirsite prestižiniuose sostinės restoranuose. Bet, ko gera, ne mažiau nei gimtinėje, kapelija garsi užsienio šalyse. Per beveik du dešimtmečius aktyvios veiklos "Sutaras" tapo nuolatiniais lietuvių liaudies muzikos reprezentantais aukščiausio lygio renginiuose, žymiausiuose folkloro festivaliuose Europoje, Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Australijoje, atstovavo šaliai pasaulinėje parodoje "Expo" ir grojo įvairiausiems žmonėms - nuo paprastų praeivių, išeivijos bendruomenių ir smalsių turistų iki Malaizijos ir Ispanijos karalių.

 

Muzikos leidyklos "Kukū Records" vadovo Antano Foko suburtas "Sutaras" įrašė dešimt kompaktinių plokštelių, savo kolektyvo istoriją papasakojo DVD filme. 2004 metais ansambliui įteiktas svarbiausias Lietuvos tradicinės muzikinės kultūros įvertinimas - "Aukso paukštė".

 

Kapelijos muzikantai nevengia eksperimentų, savo kolektyvą neretai vadinandami "kūrybine laboratorija". Daug pasisekimo sulaukė speciali lietuviška programa su "Vilnius Jazz Quartet", įrašyta kompaktinėje plokštelėje "ethnojazz.lt", o 2006 metais "Sutaras" su griausmu pristatė bendrą world music projektą su Lietuvos džiazo "Auksinio disko" laureatais - Dainiaus Pulausko grupe. Žymius virtuozus sujungusiame projekte skamba senajam Vilniui skirtos įvairiausios liaudies dainos. Jas klausytojai lengvai atpažįsta džiazo rūbais "aprengtose" baladėse, nuoširdžiuose folk-maršuose, lotynų ritmais papuoštose šokių, tradicinio diksilendo ar fusion kompozicijose.

 

© Ugnius Liogė

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).