Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Džiazas > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Leonid Šinkarenko

Biografija

Akustinio ir elektrinio boso virtuozas Leonidas Šinkarenko (g. 1957) - viena kertinių Lietuvos džiazo figūrų. Per ketvirtį amžiaus trunkančią profesinę karjerą jis grojo su daugybe įvairios krypties muzikantų, dalyvavo įrašant apie 60 albumų. Buvusios SSRS kritikų apklausose jis penkerius metus iš eilės buvo pripažįstamas vienu geriausių bosistų. Kaip atlikėjas, išsiskiria jausmingumu ir melodingumu; kaip kompozitorius, ypač pagarsėjo savo baladėmis.

 

Džiazo muzikanto kelią Leonidas Šinkarenko pradėjo 1981 m. su savo mokytojo Vladimiro Čekasino kvartetu. 1982-1989 m. grojo legendiniame Petro Vyšniausko kvartete, vėliau - kvintete "Džiazo nublokšti", "Vilnius Jazz Quartet", "Lithuanian Art Orchestra". Jo kūrybinių interesų platumą liudija darbai su indų muzikos ansambliu "Svara" (2001) bei "Vilniaus mušamaisiais" (2003).


1997 m. Leonidas Šinkarenko debiutavo kaip lyderis, pristatydamas originalių kompozicijų albumą "Sagittarius". Jį įrašęs ansamblis "Leonid Šinkarenko Jazz 4" tapo baze būsimiems Šinkarenko kolektyvams - kvintetui, septetui.


Su įvairiais ansambliais bosistas grojo daugelyje Europos džiazo scenų, dalyvavo festivaliuose "Jazz Jamboree" (1987, Varšuva, su Petro Vyšniausko kvartetu), "Varna Jazz Festival" (1992, Bulgarija, su Vytauto Labučio kvartetu) ir kt.


Pastaruoju metu Leonidas Šinkarenko muzikuoja su savo ansambliais bei "Lithuanian Jazz Trio", pelniusiu Lietuvos instituto apdovanojimą "LT tapatybė 2004" už Lietuvos džiazo populiarinimą. Su šiuo trio grojo festivalyje "Jazz Expo" Genujoje, Italijoje (2004), tarptautinėje muzikos mugėje MIDEM Kanuose, Prancūzijoje (2005).


Leonidas Šinkarenko be koncertinės užsiima pedagogine veikla, rengia Nidos džiazo maratoną, peraugusį į Nidos džiazo festivalį.

 

© Jūratė Kučinskaitė

Įžanga
Biografija
Diskografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).