Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Senoji estrada > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai

Mūsų adresas

Antanas Dvarionas

Biografija

Garsios lietuvių muzikų Dvarionų šeimos atstovas, vyresnysis Balio Dvariono brolis Antanas Dvarionas (1899-1950) gimė Liepojoje. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą baigė Sankt Peterburgo komercijos mokyklą, studijavo Kalnų inžinerijos institute. Mokėsi vokalo Sankt Peterburgo, vėliau Leipcigo konservatorijose.

 

Dvejus metus dainavo (tenoru) Liepojos operos teatre, su savo broliais sudarė vokalinį sekstetą ir dažnai koncertuodavo. 1920 m. atvažiavo į Kauną ir dirbo Valstybės teatro operos orkestre, dainavo chore, atlikdavo ir nedidelius vaidmenis. Puikiai skambino fortepijonu, grojo akordeonu; griežė smuiku, obojumi, kornetu, saksofonu.

 

Susidomėjęs mažąja scena, pasitraukė iš teatro ir netrukus tapo vienu populiariausių šio žanro artistų. Ketvirtojo dešimtmečio viduryje suorganizavo džiazo orkestrą ir pats jame grojo. Dainavo „Metropolio“ ir „Versalio“ restoranuose. 1935-1936 m. Londone keliolika dainų įrašė į plokšteles. Kurį laiką vadovavo Kauno „Varjetė“ teatrui, dalyvavo jo programose, aktyviai propagavo tuomet negausius lietuvių autorių kūrinius mažajai scenai.

 

1944 m. Antanas Dvarionas pasitraukė iš Lietuvos. Kopenhagoje vadovavo lietuvių chorui. 1948 m. išvyko į Kanadą, kur gyveno iki mirties, vargonavo Toronto lietuviškojoje parapijoje, vadovavo chorui.

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).