Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Senoji estrada > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai

Mūsų adresas

Stepas Graužinis

Biografija

Ketvirtojo dešimtmečio antroje pusėje į Lietuvos mažąją sceną atėjo Stepas Graužinis (1910-1985) – savitas, ryškus muzikas, ilgus metus buvęs Kauno muzikinio teatro siela. Dainavo melodingas dainas, šlagerius iš tuo metu populiarių kino filmų, lietuvių liaudies dainas, įgijo platų publikos pripažinimą ir įėjo į mūsų nacionalinės estrados istoriją kaip vienas įdomiausių, savičiausių atlikėjų.

 

Gimė Vilniuje, vėliau (1916 m.) su šeima persikėlė į tėvo gimtajį Pusnės kaimą, netoli Giedraičių. Mokėsi pas Giedraičių vargonininką Antaną Makačiną (kompozitoriaus Teisučio Makačino tėvą). Vadovavo Bijutiškio ir Giedraičių mėgėjų chorams bei Miko Petrausko operetės „Consilium facultatis“ pastatymui Giedraičiuose.

 

1932 m. įstojo į Kauno konservatoriją, Juozo Gruodžio kompozicijos klasę. Vokalo mokėsi pas Oreste Marini, Eugenijų Vittingą ir Petrą Oleką.

 

1934 m. pradėjo dainuoti mažojoje scenoje, per radiją. Buvo žinomas kaip solistas, duetų, Jono Byros kvarteto dalyvis, rašė originalias solo, choro dainas, aranžavo kūrinius vokaliniams ansambliams. 1938 m. firmose „Bellakord“ Rygoje, „Odeon“ Berlyne, „His Master’s Voice“ Londone įrašė šlagerių ir pats sau akompanuodamas fortepijonu – liaudies dainų; kartu su Povilu Četkausku dviem akordeonais įgrojo lietuvių liaudies šokių.

 

Trisdešimt gyvenimo metų Graužinis buvo susijęs su Kauno muzikiniu teatru: 1940 m. jis paskiriamas naujai įkurto Operetės teatro chormeisteriu, 1944-1970 m. – Kauno muzikinio teatro dirigentu. Pastatė ir dirigavo 35 muzikinius veikalus - operetes, operas, baletus. Daug koncertavo kaip solistas Kauno radiofone ir visoje Lietuvoje, dirbo pedagoginį darbą.

 

Graužinis sukūrė dainų solistams, chorui ir vokaliniams ansambliams.

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).