Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Senoji estrada > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai

Mūsų adresas

Danielius Pomerancas

Biografija

Danielius Pomerancas (1904-1981) gimė Šiauliuose, žydų verslininko šeimoje. 1920 m. įstojo į Kauno Juozo Naujalio muzikos mokyklą, mokėsi pas Izaoką Vildmaną-Zaidmaną. Nuo 1922 m. studijavo Berlyno konservatorijoje (prof. Willy Hesso smuiko klasėje). Vienoje lankė smuiko virtuozo Bronisławo Hubermano meistriškumo pamokas. (Pomeranco dukters, taip pat smuikininkės profesorės Danutės Pomerancaitės žodžiais, Hubermanas buvo labai sužavėtas jaunojo Danieliaus talentu, už pamokas neėmė užmokesčio, ketino jį įsivaikinti.)

 

Berlyne Pomerancas vakarais grojo kavinėse ir viename populiariausių to meto Europoje Mareko Weberio orkestre; Weberis buvo puikus smuikininkas, jo orkestras įrašė daug pramoginės muzikos plokštelių, paplitusių visame pasaulyje. Berlyno konservatorijoje mokėsi bei Weberio orkestre grojo ir „baltuoju Louis Armstrongu“ tituluotas džiazo trimitininkas Eddie Rosneris. Apie 1933 m. grįžęs į Kauną Pomerancas subūrė multiinstrumentininkų ansamblį, kuris grojo „Konrado“ ir „Monikos“ kavinėse, netrukus meistriškumu ėmė varžytis su garsiuoju „Hofmeklerbandu“.

 

Amžininkų atmintyje Pomerancas išliko kaip nepaprastai guvus ir originalus muzikantas, sumanus vadybininkas. Kavinėse mėgo smuikuoti solo, griežė bemaž visą populiariąją smuiko klasiką ir stebino klausytojus virtuoziškais pasažais bei improvizacijomis. Ypač meistriškai interpretuodavo ispaniškas ir čigoniškas melodijas.

 

1936 m. Londono muzikos įrašų kompanijoje „Columbia“ Pomeranco vadovaujamas orkestras su įrašų studijos orkestro muzikantais ir solistu Antanu Dvarionu įrašė 11 plokštelių – pasaulyje madingų tango, valsų, fokstrotų rinkinį. Pomeranco vadovaujamas orkestras įrašų skambesiu drąsiai gali gretintis su garsiuoju Weberio orkestru.

 

Nacių okupacijos metais Pomerancas kalėjo Kauno gete, Dachau koncentracijos stovykloje. Kaune kartu su Moiše Hofmekleriu suorganizavo 40 muzikantų geto kalinių orkestrą, rengusį dideles simfoninės muzikos programas.

 

Po karo, išvengęs tragiško daugelio žydų likimo, grojo Kauno operetėje, kavinėje „Tulpė“, vėliau – Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre. 1974 metais emigravo į Kanadą.

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).