Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Senoji estrada > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai

Mūsų adresas

Moišė Hofmekleris


Moišė Hofmekleris (1898-1965) – smuikininkas virtuozas, brolių Hofmeklerių ansamblio ir „Metropolio“ orkestro vadovas, už nuopelnus apdovanotas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordinu (1932). Tarpukariu Hofmeklerio vadovaujami kolektyvai pelnė profesionaliausių, labiausiai vertinamų Kauno estrados instrumentininkų statusą, jų scena tapo respektabilusis restoranas „Metropolis“. Moišė Hofmekleris sklandžiai kalbėjo lietuviškai, skatino lietuvių autorius kurti pramoginę muziką. Grojo ir klasikinius Juozo Pakalnio, Emeriko Gailevičiaus, Juozo Tallat-Kelpšos, Stasio Šimkaus, Juozo Gruodžio kūrinius, aranžavo orkestrui užsienio ir lietuvių autorių kompozicijas, įrašė daug plokštelių su populiariais lietuvių mažosios scenos solistais. 1926 m. su 7 žmonių ansambliu surengė pirmąjį Kauno radijo koncertą. Savaitgaliais vieną vakaro valandą Kauno radiofonas transliuodavo tiesioginius „Hofmeklerbando“ koncertus iš „Metropolio“ salės. 1928 m. Berlyne ir 1931 m. Kaune „Metropolio“ orkestras įrašė nemažai plokštelių, kurios dažnai buvo transliuojamos per Kauno radiją.

Rūta Skudienė


Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Pavyzdžiai

Legendiniai mažosios scenos artistai XXa. 3-4 deš. Kaunas - Mano sieloj šiandien šventė. Žaliojoj lankelėj (1.23 mb)
Legendiniai mažosios scenos artistai XXa. 3-4 deš. Kaunas - Lakštinga (1.16 mb)
Legendiniai mažosios scenos artistai XXa. 3-4 deš. Kaunas - Ūpas, žydų fokstrotas (1.1 mb)
Siuntė mane motinėlė (1.45 mb)
muzika: Moišė Hofmekleris; žodžiai: Vladas Misiūnas
„Metropolio“ orkestras, vadovas Moišė Hofmekleris, solistas Antanas Šabaniauskas /
Senųjų lietuviškų šelako plokštelių antologija, (c)(p)2007 Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka


© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).