Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Pop / Rock / Urban > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Jurga

Biografija


nuotr: M.P.3
Jurga – perspektyvi, visai neseniai solo karjerą pradėjusi dainininkė. 2005 m. rudenį, padedama vieno žymiausių Lietuvos atlikėjų Andriaus Mamontovo ir muzikos vadybos kompanijos „M.P.3 agentūros“, Jurga išleido debiutinį savo kūrybos albumą „Aukso pieva“.


Pirmasis albumo radijo singlas „Nebijok“ tapo pirmuoju Jurgos hitu Lietuvoje ir buvo išrinktas populiariausia 2005-ųjų lietuviška daina. Lietuvos radijo stotyse ši daina aukščiausiose pozicijose išsilaikė daugiau nei 8 savaites, o iš viso top’uose išbuvo net 23 savaites.


2002 m. Jurga dalyvavo Baltijos šalių atlikėjų konkurse „Fizz Super Star“ kuriame tapo viena iš finalisčių, o 2004 m. atliko pagrindinius vaidmenis žymiausiuose lietuviškuose roko miuzikluose „Tadas Blinda“ bei „Ugnies medžioklė su varovais“. Šiuos pasirodymus stebėjo daugiau nei 20 000 žmonių.


Jos balsą labai pamėgo ir žymiausi Lietuvos teatro režisieriai. Per paskutiniuosius metus ji tapo „balsu“ režisieriaus Cezario Graužinio spektaklyje „Dėdulės sapnas“ (pagal F. Dostojevskį), kuris buvo pristatytas ir labai šiltai sutiktas Helsinkyje, Švedų Mažajame Teatre, o Ramūno Greičiaus filmo „Baltos dėmės mėlyname“ garso takelis, kuriame taip pat skamba Jurgos balsas, buvo apdovanotas trumpametražių filmų „mekoje“ – Cleremont–Ferrand festivalyje („Best Sound-Track Award“).


2005 m. vasario mėn. neturėdama jokio solinio albumo Jurga buvo pakviesta pasirodyti „Bravo“ muzikos apdovanojimuose, kur kartu su Eurika Masyte atliko dainą „Laisvė“. Tai - itin retas atvejis, kai į prestižinius apdovanojimus koncertuoti kviečiamas debiutuojantis atlikėjas. Tų pačių metų vasarą Jurga subūrė 4-ių muzikantų grupę ir nuo to laiko savo albumo dainas pristato „gyvai“ 1,5 val. trukmės koncertinėje programoje.


Lūžiu dainininkės karjeroje tapo 2005 metų ruduo, kada buvo išleistas Jurgos albumas „Aukso pieva“. Albume yra 12 dainų, tarp kurių ir kelios angliškos dainos. Beveik visoms dainoms muziką ir žodžius Jurga sukūrė pati.

 

Už solinę veiklą 2005 m. Jurga buvo įvertinta įvairiuose lietuviškuose apdovanojimuose - pelnė geriausios lietuviškos dainos ir geriausio debiuto kategorijose „Ore“ ir „Pravdos“ apdovanojimuose. Kasmetiniuose „Radiocentro“ apdovanojimuose Jurga buvo pripažinta geriausia metų atlikėja, „Aukso pieva“ tapo geriausiu albumu, o „Nebijok“ – geriausia metų daina. Prestižiniuose „Bravo” apdovanojimuose dainininkė  gavo net tris „Bravo“ žvaigždes už geriausią debiutą, geriausią albumą ir buvo pripažinta geriausia metų atlikėja.

 

2006 metais Jurgos dainos licencijuotos interneto svetainėse tokiose kaip „Amazon“, „iTunes Music Store“, „Napster“, „eMusic“, „Virgin Mega“, „Sony Connect“ ir kitose.

 

2007 metų pavasarį išleistas ir anšlaginiu koncertu Vilniuje pristatytas antrasis Jurgos albumas „Instrukcija“, kuriam visas dainas parašė Jurga. Šį albumą prodiusavo Linas Rimša, Vee Diawara ir Mario Basanov. Albumo išleidimą lydėjo koncertinis Jurgos turas po Lietuvą su apsilankymu Anabergo pilyje Bonoje, Vokietijoje.

 

2007 m. vasarą Jurga laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame Baltijos dainos festivalyje Švedijoje. Tai pirmasis Jurgos tarptautinis apdovanojimas ir pirmasis pavasarį išleisto albumo "Instrukcija" dainų įvertinimas.


 

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).