Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Naujienos > Note Lithuania serijoje – folk scenos apžvalga
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

NAUJIENOS

2007-07-27

Note Lithuania serijoje – folk scenos apžvalga [Folk / World / Country]


NOTE LITHUANIA reklaminėje lietuvių muzikos serijoje, kuri yra leidžiama Lietuvos muzikos eksporto programos rėmuose, šalia lietuviškos elektronikos bei pop/roko apžvalgų ką tik pasirodė trečiasis leidinys FOLK, kuriame pristatomas lietuviškas folkloras ir modernizuotos jo atmainos.

 

Nuo kaimuose vis dar gyvuojančios liaudies muzikos tradicijos, įvairių regionų liaudies dainininkų, ansamblių, muzikantų dainų bei šokių iki rūpestingų autentiško folkloro rekonstrukcijų folkloro ansamblių repertuare, nuo stilizuotų post-folklorinių aranžuočių iki drąsių eksperimentinių transformacijų, traktuojančių liaudies kūrybą ganėtinai laisvai - visus audio CD bei DVD pristatomus kūrėjus bei atlikėjus vienija itin gyvybinga Lietuvoje liaudies muzikos tradicija, palaikoma kaimo dainininkų ir muzikantų įvairių miestų bei miestelių folklorinių ansamblių, festivalių, savivaldybių bei valstybės institucijų. 

 

Penkiuose Lietuvos regionuose gyvuojančią autentišką liaudies muzikos tradiciją pristato etnomuzikologė ir aktyvi folklorinės scenos dalyvė dr. Daiva Račiūnaitė-Vyčinienė, surinkusi unikalių video kadrų iš įvairių folklorinių ekspedicijų bei seminarų, pristatanti ne tik savitą dainavimo tradiciją, bet ir liaudies muzikantus, tikrus virtuozus, griežiančius tradiciniais instrumentais – smuiku, cimbolais, armonika, bandonija. Video įrašai atskleidžia ir folkloro ekspedicijų praktiką, aplinką bei tam tikrus autentiškus kaimo buities aspektus.

 

Leidinyje pristatomi įdomiausi autentiškosios tradicijos rekonstruotojai bei puoselėtojai, turintys savą repertuarą bei atlikimo manierą – tai senąsias sutartines giedančios Trys keturiose, dainininkės Veronika Povilionienė, Loreta Sungailienė, folkloro ansamblis Visi ir jo įkvėpėjas  Evaldas Vyčinas, Griežikai, bene universaliausia lietuviška kapela Sutaras bei apeiginio folkloro kolektyvas Kūlgrinda, kuriantis įsivaizduojamas pagoniškas apeigas bei rengiantis įvairias pagoniškas šventes. Ne mažiau įdomus yra ir dūdmaišininkų duetas Tylos labanoro, prikėlęs lietuviškų dūdmaišių tradiciją ir atliekantis nuostabias jausmingas daugiabalses kompozicijas.

 

Sparčiai augančiame modernizuoto folkloro lauke, kuriame folkloras naudojamas daugiau kaip įkvėpimo šaltinis ir pagrindas idėjoms, išskiriamas eksperimentinę ambientinę muziką kuriantis Donis bei eklektiškesni projektai – Sutartinės Party, „Keturi elementai“ bei Rasos ir Jono duetas.

 

Tarp šių dviejų “kraštutinumų” leidinyje yra pristatomos ir daugelis kitų gyvybingų ir novatoriškų grupių. Ypač įdomios yra folkroko ir neofolko grupės Atalyja, Keisto folkloro grupė, Liberte, Lyla, Algirdas Klova, savo muzikoje ieškančios bendrumų įvairiose tradicinėse kultūrose ir jungiančios lietuvių liaudies muziką su world muzikos elementais. Sunkesnėje kategorijoje pristatoma folkroko grupė Žalvarinis. Džiazo ir folkloro sąjungą puikiai reprezentuoja vienas naujausių Sutaro ir Dainiaus Pulausko grupės projektas.

 

Išleistame reklaminiame DVD naudojami 25 įvairių atlikėjų video fragmentai bei 31 audio fragmentas. CD turinį sudaro net 19 įvairių atlikėjų pilnų kūrinių. Šis reklaminis leidinys – tai ganėtinai išsamus Lietuvos folklorinės scenos atspindys, scenos, kurią vienija tradicinės kultūros idėja ir supratimas.

 

Informacinis reklaminis leidinys bus platinamas įvairių Lietuvos muzikos mugių metu, taip pat per Lietuvos kultūros atašatus bei Vilnius – Europos kultūros sostinė projektą. Visos serijos rėmėjai – Vilnius – Europos kultūros sostinė, Lietuvos kultūros ministerija bei Lietuvos autorinių teisių gynimo agentūra LATGA-A.

 

Apie pop/rock bei elekroninės muzikos sceną pristatančius leidinius skaitykite čia.

 

MILC inf. 

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).