Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Nr. 15 spalis 2007 / kovas 2008

Penkioliktasis leidinio numeris, atkreipdamas dėmesį ir į nemuzikinę Lietuvos naujosios muzikos problematiką, pristato sociologinį žvilgsnį į šių dienų lietuvių kompozitorių gyvenimą. Skirtingų kartų atstovai suvokia šią profesiją (ar net gyvenimo būdą) įvairiai, kartais net radikaliai skirtingai. Teminis Vitos Gruodytės straipsnis – jų požiūrių ir suvokimų apžvalga, kurioje dabartinė situacija palyginama ir su sovietmečio realijomis.

 

Kito šiame numeryje išspausdinto teminio Jurijaus Dobriakovo teksto tikslas – rasti atsakymą į klausimą, ar Lietuvos muzika sėkmingai veikia kaip industrija. Per kelis pastaruosius metus šalies muzikos pristatymas užsienyje padarė ženklią pažangą tiek kokybės, tiek kiekybės prasme, tačiau ar pačių muzikos verslo atstovų mąstymas spėja paskui šiuos pokyčius? Straipsnis apie Lietuvos muzikos perspektyvas įvertina Lietuvos muzikos industrijos profesionalų pasiruošimą pradėti mąstyti strategiškai ir įgyvendinti drąsias ilgalaikes vizijas, kartu pateikdamas jau egzistuojančius sėkmingus pavyzdžius, galinčius paskatinti tolesnę muzikos verslo evoliuciją.

 

Kaip visuomet, leidinys nepamiršta naujienų iš lietuvių kompozitorių fronto. Pastarieji, atrodo, yra vis labiau matomi ir vertinami globaliojoje naujos muzikos arenoje. Vieni (Onutė Narbutaitė) dalyvauja jubiliejiniame “Varšuvos rudenyje”, kitų (Justės Janulytės ir Ryčio Mažulio) kūrinius užsienyje atlieka tokie novatoriški kolektyvai kaip britų Birmingemo šiuolaikinės muzikos ansamblis ir “Apartment House”.

 

Penkioliktasis numeris apžvelgia Lietuvos ir užsienio renginius, kuriuose lietuviai kompozitoriai ir muzikologai yra dėmesio centre, išsamiai pristato tarptautinį kolektyvą – “Nepaklusniųjų” ansamblį, ir supažindina skaitytojus su naujausiais šiuolaikinės lietuviškos muzikos leidiniais.


© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).