Pernai vasarį prasidėjęs dviejų lietuvių kompozitorių viešnage Alpha studijoje, Visbio tarptautiniame kompozitorių centre, abipusių kultūrinių mainų projektas Musical Links, Sweden-Lithuania 2002-2003 šiemet lapkritį finišuos Vilniuje, Lietuvos nacionalinės filharmonijos salėje, festivaliu "Sounds of Sweden". Šis projektas, kurio vykdymu rūpinasi Švedijos koncertų institutas (Rikskonserter) ir Lietuvos nacionalinė filharmonija, sieja daugybę abiejų šalių kultūrinių, muzikinių ir švietimo institucijų. Muzikinė projekto dalis aprėpia įvairių žanrų ir krypčių kūrybą: džiazą, folklorą ir world stiliaus muziką, taip pat simfoninę, chorinę, kamerinę ir šiuolaikinę kūrybą, atstovaujamą įdomiausių abiejų šalių muzikantų ir kompozitorių.
Projekte didelis dėmesys skiriamas lietuvių šiuolaikiniams autoriams. Kaip ir pernai, vasario pradžioje du lietuvių kompozitoriai - Antanas Kučinskas ir Zita Bružaitė - turėjo galimybę visą mėnesį darbuotis Alpha studijoje Visbio tarptautiniame kompozitorių centre. Čia Rikskonserter užsakymu sukurto Antano Kučinsko Arabesque altiniam saksofonui, pučiamųjų kvintetui ir elektronikai premjerą "Jaunos muzikos" festivalyje Vilniuje atliko švedų saksofonininkas Jörgenas Pettersonas ir Gotlando pučiamųjų kvintetas. Kitas Rikskonserter užsakymas šiemet atiteko Šarūnui Nakui. Jo naujo kūrinio premjerą spalio mėnesį "Gaidos" festivalyje atliks KammarensembleN iš Stokholmo. Švedų įrašų kompanija Caprice Records taip pat žada išleisti Šarūno Nako ir Vytauto V. Jurgučio kūrinių SACD.
Nuo balandžio iki liepos pradžios lietuvių kompozitorių kūrinius įvairiuose Švedijos miestuose atliks keturi lietuvių atlikėjų kolektyvai: Roberto Šerveniko diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, "Chordos" styginių kvartetas, Raimundo Katiliaus smuikų kvartetas ir Donato Katkaus diriguojamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Iš jų būtų galima atskirai paminėti "Chordos" styginių kvartetą, kuris paruošė unikalią naujos lietuvių ir švedų muzikos programą su Malmės "Ars Nova" styginių kvartetu ir trimitininku Mattiasu Gunnarssonu; joje skambės Nomedos Valančiūtės Ligoninės parko fragmentas ir Algirdo Martinaičio Mirtis ir mergelė styginių kvartetui bei Onutės Narbutaitės Melodija Alyvų sode dviem styginių kvartetams ir trimitui.
Lietuvos muzikos link Nr. 6